dereglare hormola sau sarcina?

12-10-2012
dorina.d
Nu este medic/terapeut
dorina.d
buna ziua, am si eu o nelamurie si rabdare nu mai am sa astept,
am intrerupt anticonceptionale de 2 luni in prima luna cilcu mi a venit normal, in a 2a luna la jumate am avut o scurege foarte mica maronie si acum mi a intarziat ciclulul 6 zile deja(dureri am si de spate si de burta cum le am de obicei inainte de ciclu)
am facut teste de sarcina si prima data linia ca nu as fi inasrcina sa coloarat instant dar dupa ceva timp si cealata dar asa un roz pal
am fost la ginecolog mia spus ca pe ecograf nu vede decat ca e premenstrula sau poate posibila sarcina dar nus tie, dupa consultul de pe masa mi a spus ca nu am nici nu fel scurgeri care sa indice ca as fi si sa mai astept, dar nu mai am rabdare, va rog un sfat
3 comentarii
0
12-10-2012, ora 12:26
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Testul de sarcina se citeste asa cum scrie in prospect, la 5 minute, daca cea de-a doua liniuta apare dupa 30 de minute, nu are relevanta. Mai asteapta, menstruatia poate sa apara. Sa mai faci un test de sarcina si citeste-l la momentul corect, nu dupa o ora.
0
12-10-2012, ora 12:52
dorina.d
Nu este medic/terapeut
dorina.d
Mutumesc de raspuns, dar si dupu min scrise pe prospect la fel e tot o liniutza rozalie si dupa 30min.de aceea imi fac griji
0
12-10-2012, ora 13:18
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Daca in timpul maxim indicat a aparut si o a doua liniuta, indiferent de cat de colarata este, esti insarcinata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modificări la nivelul sistemului reproducător la sugarii hrăniți cu formule pe bază de soia
  • Semne de dezechilibru hormonal
  • Ce este o dereglare hormonală?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •