Dereglare menstruatie - cauze?

26-11-2012
safe
Nu este medic/terapeut
safe
Aceasta este a 3-a luna de pauza de la anticonceptionale. In primele 2 luni mi-a venit regulat, iar acum tot astept deoarece duminica, 25.11 trebuia sa-mi vina. Stiind ca nu mai sunt in perioada fertila si ca trebuie sa imi vina duminica, (deoarece aveam si am simptome premenstruale) vineri si sambata am avut contacte sexuale cu prietenul meu, fara prezervativ(nu a ejaculat in mine). Oare din ce cauza imi intarzie? Datorita faptului ca am intrerupt antic, datorita faptului ca am fost abstinenta cateva luni si acum am avut contact sexual? Sunt panicata, va rog sa-mi dati un raspuns. Nu stiu ce sa fac. Am zis ca mai astept cateva zile sa vad daca imi vine si in cazul in care nu imi vine, imi voi face un test
3 comentarii
0
26-11-2012, ora 16:57
safe
Nu este medic/terapeut
safe
Mentionez ca luna aceasta am facut si spalaturi vaginale si tratament cu ovule poligynax
0
10-01-2013, ora 22:09
camysa
Nu este medic/terapeut
camysa
ce ai reusit sa faci pana la urma tia venit sau ai fost la medic
0
15-01-2013, ora 00:09
safe
Nu este medic/terapeut
safe
Mi-a intarziat 4 zile si in a 5-a zi de intarziere mi-a venit :) ca norocul ! A fost o dereglare hormonala datorita anticc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •