dereglari escapelle

23-10-2012
koko07
Nu este medic/terapeut
koko07
Buna. Mi-a intarziat menstruatia luna aceasta cu o sapt si as dori sa va intreb daca este normal? Trebuie sa precizez ca in august am luat escapelle, nu am avut nicio simptoma de rau doar acel spotting dupa 6 zile si menstruatia mi-a venit normal pe 22 aug. Apoi in sept tot normal mi-a venit, fara nicio intarziere, pe 18 sept. Acum in oct trebuia sa vina cam pe 14 dar si pana azi nu mi-a venit. In zilele dinainte de 14 am avut acele dureri de spate, de burta si mi-au iesit monstruletii specifici acelei perioade dar nimic mai mult. Mentionez ca la fiecare relatie intima ne-am protejat cu prezervativ si chiar si asa nu termina in mine. Au trecut aproape 3 sapt de atunci (nu eram in perioada fertila a fost exact sapt de dinaintea menstruatiei, deci inceputul lunii octombrie). Cea mai plauzibila cauza mi se pare stresul, mai ales ca m-am mutat in alt oras, trebuie sa ma obisnuiesc cu noul program la fac, stresul cu tot ce am de invatat etc..plus ca incepe sa imi cada parul mai mult. Voi ce credeti? este de la escapelle?
1 comentarii
0
24-10-2012, ora 22:11
koko07
Nu este medic/terapeut
koko07
va rog frumos un raspuns..orice parere conteaza...deja au trecut 10 zile de cand trebuia sa-mi vina...care credeti ca este cauza? ca de sarcina nici nu ma gandesc ca se mai pune problema...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •