Despre cocaina in timpul sarcinii

05-05-2018
Ghh
Nu este medic/terapeut
Ghh
Buna am o întrebare urgenta am de mers sa fac analize de sânge pentru a vedea daca am lipsa de Calciu sau Magneziu dacă nu am vreo boala sau pentru glucoza analizele astea sunt pentru femeile însărcinate deoarece sunt însărcinată în luna a 3am vrut să știu dacă cocaina se vede în sânge ultima data am tras săptămâna trecută și după acum două săptămâni la o petrecere cat timp ar trebui să aștept până ce iese din sânge sa nu apară la analize, va rog ajutați mă !
5 comentarii
0
05-05-2018, ora 08:10
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna ziua
Cocaina nu iese în sânge decât dacă faceți teste toxicologice anume nu în analizele uzuale.
Problemă este că drogurile au efect malformativ pt fata fiind sarcina mica,
1
05-05-2018, ora 08:36
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună dimineața!
Te îngrijorează mai mult dacă se vede la analize decât ce se întâmplă cu sarcina?
Când te hotărăști să ai un copil, e foarte important să înțelegi că ai o anumită responsabilitate pentru soarta lui.
Părerea mea e să vorbești cu ginecologul care să te informeze ce ai voie și ce nu, ca să poți aduce pe lume un copil sănătos.
0
05-05-2018, ora 09:43
Ghh
Nu este medic/terapeut
Ghh
Nu am știut că sunt gravida credeam că îmi întârzie ciclu cum mi sa mai întâmplat și înainte și nu de mult a facut un test de sarcina și da ști ce responsabilitate ii când ai un copil că mai am unul mic și cu el nu făceam așa ceva vroiam doar sa știu dacă se vede la analize sau nu atâta tot
0
05-05-2018, ora 21:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu.
0
06-05-2018, ora 09:50
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Și dacă ați face teste toxicologice numai 0 perioada scurtă persista in organism
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: