despre copii - greutatea

16-04-2010
dorobantu ionut
Nu este medic/terapeut
dorobantu ionut
buna ziua ;am o fetita de 11 luni si cantareste 7 kg 200;am nascuto la 2400 ;si sunt putin angrijorata pentru ca numi ia na greutate adica e slabuta la lunile ei;mananca despul de bine si e linistita noaptea doarme foarte bine;nu este agitata ce ma sfatuiti sa fac;astept raspuns multumesc
10 comentarii
0
16-04-2010, ora 13:44
dorobantu ionut
Nu este medic/terapeut
dorobantu ionut
cum sa fac sa intru an direct cu un medic;
0
16-04-2010, ora 14:04
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Staţi liniştită şi nu vă faceti griji, fiecare copil creşte în felul lui şi daca e sănătoasă, mănâncă şi e liniştită atunci chiar nu e cazul să vă ingrijoraţi
0
16-04-2010, ora 16:15
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In primul rand trebuie sa spuneti ce lapte si mancare primeste.
0
16-04-2010, ora 16:38
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
aveti grija ce ziceti pt ca daca spuneti ca dati lapte praf copilului, atunci scarface o sa va dea copiere la un mesaj aberant care incepe cu "medicina invata oamenii sa se sinucida cu lapte praf"... bla bla bla si o sa fie kilometric, cu tot felul de componente descrise si zicand niste argumente stupide de genu
taurina e in red bull, acidul folic e toxic si nu e decat in cateva alimente mancate de soareci (nu conteaza ca e in banane, salate, ficat, carne, capsuni si multe altele), calciul va infunda canalele si altele- de care ar rade oricine!!!!!-
si le tot copiaza pe aceleasi fara sa priceapa ca nu are informatiile complete si fara sa incerce sa se documenteze in continuare, el marele atotstiutor!
0
16-04-2010, ora 17:38
dorobantu ionut
Nu este medic/terapeut
dorobantu ionut
fetita manaca lapte nan 2 si mancare supe piure fructe sucuri de fructe cereale ;nu mia refuzat absolut nimic
0
16-04-2010, ora 22:13
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
Atunci chiar nu aveti de ce sa va faceti griji
0
19-04-2010, ora 11:33
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Laptele praf este o problema mare, indiferent daca o vedeti sau nu.
http://forum.romedic.ro/prod/probleme_cu_greutatea_041466.html
0
19-04-2010, ora 18:07
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Orice mamă îşi face griji legat de greutatea, felul de a mânca al bebeluşului indiferent de ce îî dă să mănânce- indiferent dacă crezi sau nu
0
26-03-2011, ora 01:06
sebastien
Nu este medic/terapeut
sebastien
buna seara mai si o intrebare copilu meu are aproape 6 luni si de cateva zile doarme pe burta dar cu capu intro parte eu il pun intr-o parte si el se pune pe burta...are ceva daca doarme pe burta?
0
27-03-2011, ora 22:41
alynasiem
Nu este medic/terapeut
alynasiem
nu are nimic daca doarme pe burta dar sa nu il lasati nesupravegheat k se poate intoarce cu fata la perna si numai poate sa respire.bebele meu knd mai plange il mai pun pe burta in patut dar stau in preajma lui si are obiceiul sa se foiasca prin somn si sa se intoarca cu fata pe perna si atunci il intorc pe spate si numai stau cu griji.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutate bebeluș în funcție de vârstă - ce e normal și când trebuie să ne facem griji
  •