despre cresterea penisului

24-05-2009
dobrescu bogdan
Nu este medic/terapeut
dobrescu bogdan
salut... am 16 ani si penisul meu este de 12-13 cm. Cand credeti ca va incepe sa creasca? Dupa primul act sexual va putea incepe? erectia este prezenta acum.va rog mult mult raspundeti.
10 comentarii
0
24-05-2009, ora 21:23
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Penisul tau este deja in crestere si va mai continua sa creasca.Ai rabdare, este devreme sa incepi deja sa-l masori si sa-ti faci griji.Corpul tau nu este maturat complet.
0
25-05-2009, ora 19:10
dobrescu bogdan
Nu este medic/terapeut
dobrescu bogdan
multumesc muult.dar daca imi voi incepe viata sexuala de acum voi contribui astfel la cresterea penisului? va rog nu eziati intrebarea mea.
0
25-05-2009, ora 21:08
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu vei reusi mare lucru.Cresterea organelor si dezvoltarea organismului este programata genetic, e ca un program de calculator. In functie de anumiti factori, prin sport, activitate sexula regulata etc. etc., mai tarziu, nu acum, vei reusi putin sa-ti perfectionezi corpul si functiile lui.Tu faci cum vrei si cum simti, dar parerea mea este ca ar trebui sa mai astepti vreo doi ani vis-a-vis de sex, mult mai benefic ar fi sa mergi de pe acum la o sala de gimnastica.
0
06-10-2009, ora 16:07
Alex_1111
Nu este medic/terapeut
Alex_1111
Salutari.Am o foarte mare problema care a inceput sa ma afecteze de ceva vreme dar se poate spune ca nu am avut oarecum curajul de a cauta niste raspunsuri si o rezolvare.Am 18 ani si marima penisului meu este aceasi pe care o aveam si la 10 ani.Un sfat ar fi foarte bine venit.
0
05-11-2009, ora 15:45
nyku88
Nu este medic/terapeut
nyku88
buna ziua! dc se inmoaie penisul repede in timpul actului sexual?
0
28-11-2010, ora 22:02
cristian15
Nu este medic/terapeut
cristian15
Buna.. Am 15 ani iar penisul meu masoara 16 cm este bine ?? Sper sa mi se raspunde la aceasta intrebare
0
02-12-2010, ora 22:17
abcdefgh
Nu este medic/terapeut
abcdefgh
Si totusi ce s-ar putea face pentru cresterea penisului la 16 ani?...ceva concret... inafara de asteptat.Se poate sa nu mai creasca deloc daca asteaptam vreo 2 ani, iar apoi ar fi si mai greu sa mai facem ceva...
0
01-07-2011, ora 00:55
poL1T1kA
Nu este medic/terapeut
poL1T1kA
Am si eu o intrebare(o pun aici ca imi este rusine sal e zic parintilor asemenea lucruri).Eu am 13 ani si cred ca nu-mi creste penisul de la un timp de la 10-11ani are aceliasi dimensiuni si ma doare cand intra in erectie(ma ustura cand vreau sa o..) :| par pubian abia creste si penisu sta indoit!
0
29-09-2016, ora 15:50
georgecluj
Nu este medic/terapeut
georgecluj
Cei minori, nu va ingrijorati, asteptarea e cel mai bun lucru.
Cei majori care au aceasta problema, uitati-va la metodele din 2016 care va ajuta sa va mariti penisul, recomand acest video educational si incurajator: -------------*

Succes

(*modificat de admin)
0
20-02-2019, ora 13:13
beton
Nu este medic/terapeut
beton
Buna ziua a-si dori si eu o informatie va rog frumos.ce solutie are efect pt marirea penisului ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •