despre penis

04-01-2008
mihai2008
Nu este medic/terapeut
mihai2008
de cand ma stiu la baza glandului penisului am un fel de.punctuletze iesite mai in relief asa.foarte excitabile.si am mai vazut la viatza mea si alte penisuri care nu aveau asa ceva.si de aceea vreau sa stiu daca e vreo boala sau e ceva normal.multumes
11 comentarii
0
06-01-2008, ora 00:00
cristi2008
Nu este medic/terapeut
cristi2008
am si eu o problema asemanatoare cu a ta...dak gaseshti raspuns...te rog sa ma anunti.
0
06-01-2008, ora 00:00
cristi2008
Nu este medic/terapeut
cristi2008
din cate am aflat.in mai moolte cazuri...am intzeles k acele punctulete se numesc "Papule perlate ale penisului"...sunt inofensive.totusi as recomanda un medic.
0
06-01-2008, ora 00:00
justeu
Nu este medic/terapeut
justeu
spune-mi exact te rog, cum arata acele puncte si ce culoare au. sunt albe? sunt cam de un mm asa fiecare? sunt de jur imprejurul bazei capului penisului?
0
07-01-2008, ora 00:00
mihai2008
Nu este medic/terapeut
mihai2008
da sunt de jur imprejur.predomina la baza capului.si sunt de juma de milimetru asa.albe...dar le am de cand ma stiu si nu ma afecteaza cu nik.sunt doar curios daca e sau nu normal...
0
07-01-2008, ora 00:00
mihai2008
Nu este medic/terapeut
mihai2008
si inca ceva...nu sunt papile perlate alea penisului deoarece alea sunt pe penis...si sunt un fel de radacini alea firului de par.ceva de genu...
0
07-01-2008, ora 00:00
justeu
Nu este medic/terapeut
justeu
nu e normal, trebuie sa existe un tratament ceva. mai vorbim, ok?
0
07-01-2008, ora 00:00
mihai2008
Nu este medic/terapeut
mihai2008
ok...astept si parerea unui medic.daca exista asa ceva pe siteul asta
0
07-01-2008, ora 00:00
justeu
Nu este medic/terapeut
justeu
pai am vazut si eu ca nu ne baga nimeni in seama pe acest site!!!!!!!! mai cautam pana rezolvam problema. ok? eu am dat cu meclon si alta panarama de solutie si degeaba.
0
03-03-2008, ora 00:00
geo san
Nu este medic/terapeut
geo san
dak sunt niste puncte/bubite albe la baza capului penisului, de jur imprejur, sunt mai multe, si nu te mananca sau te deranjeaza in vreun fel, stai linistit k nu ai nimic.la fel am si yo.si yo credeam k am vreo boala ceva, dar cu ceva timp in urma am fost la dermato si doctoritza care ma consultat mi-a zis sa stau linistit k nu e nici o boala, acele bubite mici albe sunt niste glande care la unii sunt vizibile iar la altii nu.sunt vizibile probabil din cauza unor iritatii, din cauza transpiratiei sau din cauza k te speli cu sapun in zona respectiva(dak te spalai cu sapun pana acum, inceark sa nu te mai speli cu sapun in zona respectiva).mi-a spus clar, ma asigurat, k nu e nici o boala, sunt doar niste glande care la unii sunt vizibile iar la altii nu.oricum nu strik o vizita la medic, k sa afli despre ce e vb, k sa te calmezi si sa nu mai fii ingrijorat.bafta
0
26-05-2008, ora 00:00
123fire123
Nu este medic/terapeut
123fire123
am si eu :-?? multa lume are..is papule perlate..eu cand am fost la doctor..mai de mult..era cam grabit si abia iam aratat si mia zis sa plec acasa ca asta au toti barbatii :-??
0
27-02-2010, ora 13:51
papyflo
Nu este medic/terapeut
papyflo
am o problema daca mar putea ajuta un doctor, de fapt nu e chiar o problema mare dar atunci cand dorm pe la 23, 00, 1 noaptea in timpul noptii aproape tot timpul penisul meu e in erecti tare ca piatra nu sunt insurat stau singur in camera poate, cateodata mai am vise de alea dar nu tot timpul pana diminteata e, , fier beton, , dimineata isi revine nu mai am nimic pe 8, 9. Dar cand vreau sa am un contact sexual cu prietena mea de 6 ani dar asta a inceput sa se intample de 3 luni sau 4, mai mergem la cineva suntem singuri acolo asta se intampla ziua pe la 13, 14, 15 sau 16 si preludiu dureaza 15, 20, 30 min si apoi el este in erectie dar cand sa pun prezervativul gata nu mai pot sa mai fac nimic se inmoaie cu totul. Pana acum 3 luni de zile lua anticonceptionale si o faceam fara prez acum nu le mai ia si tre sa folosesc prez si eu nu am avut decat odata mai demult cu prez a fost bine dar acum nu mai merge, si nu se intareste cand pun prez dar cand sa pun nu mai merge se inmoaie, si cateodat cand pun prez ma termin repede ca e si prea gros si nici nu gasesc prez mai mari de dimensiunea lui 57, poate cineva vreun doctor sa ma ajute in problema asta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •