despre sarcina, ne dorim un copil

25-03-2007
hevD
Nu este medic/terapeut
hevD
ce analize trebuie sa fac pt a putea stii daca pot sa raman insarcinata?sunt casatorita de 5 ani iar acum ne-am decis sa avem un copil.Incercam de 5 luni si inca nu s-a intamplat minunea.Va rog daca se poate sa-mi recomandati un medic Multumesc
7 comentarii
0
25-03-2007, ora 00:00
Dr.Craciun Anca
Identitate neconfirmată
Dr.Craciun Anca
daca dupa 12 luni nu aveti rezultate, atunci trebuie sa va puneti problema unui consult. Ar fi bine sa precizezi din ce oras esti pentru o recomandare a unui medic. Succes si sa va auda barza! :))
0
25-03-2007, ora 00:00
andreeag
Nu este medic/terapeut
andreeag
5 luni nu cred ca sunt suficiente pentru a va ingrijora. Un cuplu este considerat infertil daca incearca sa aiba un copil timp de 2 ani de zile fara a reusi, nefolosind in acest timp metode contraceptive si avand, bineinteles, contact sexual. Infertilitatea este intotdeauna o problema de cuplu. Si oricat ar parea de ciudat, evaluarea se incepe corect intotdeauna cu analiza spermei partenerului. Daca aceasta este in parametri normali urmeaza o intreaga schema de investigatii a partenerei din cuplu, mult mai costisitoare si mai laborioasa decat aceasta simpla analiza de sperma. Succes!
0
26-03-2007, ora 00:00
hevD
Nu este medic/terapeut
hevD
va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns d-na doctor sunt din Timisoara si v-as ruga daca stiti un medi bun acolo sa-mi comunicati si mie.Cu multa stima
0
19-04-2007, ora 00:00
anonima
Nu este medic/terapeut
anonima
draga mea stai linistita ca o sa vina si barza dar atat timp cand iti doresti cu adevarat ai de astaptat este ceva psihic lasa sa vina totul de la sine si o sa vezi ca o sa ramai si insarcinata nu te alarma la fiecare ne vina randul dar cand vrea dumnezeu nu cand vrem noi baftaaaaaaaaaaa si spor la treaba;)
1
23-04-2007, ora 00:00
Anca1979
Nu este medic/terapeut
Anca1979
Eu ma chinui de 3 ani de zile sa raman insarcinata si.in sfarsit am ramas!!!! Fara a face nici un tratament. Eliminati stresul.
0
27-04-2007, ora 00:00
monyk_adyna
Nu este medic/terapeut
monyk_adyna
incerc de mai multa vreme sa raman insarcinata si nu reusesc, am facut analize si eu si prietenul meu si au iesit bune ma puteti ajuta sa imi spuneti ce analize inafara de cele la trome si spermograma mai pot fi facute ? sunt bin bucuresti
0
27-04-2007, ora 00:00
monyk_adyna
Nu este medic/terapeut
monyk_adyna
e posibil daca ai un chist pe ovarul stang sa iasa la un test de sarcina ca esti insacinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •