Despre sex

05-03-2017
Pandaliu Paliu
Nu este medic/terapeut
Pandaliu Paliu
De ce eu ca barbat trebuie sa ma rog de nevasta mea tot mereu sa facem dragoste ia spune de ce ma trezesti o facem o data sau doua ori pe saptamana iar o saptamana e cicul iar astept am 40 iar ia 37 ce o fi serviciu lucram impreuna amandoi ia are doua, trei zile wikend iar am numai duminica liber iam spus sa se odihneasca in cele 3 zile libere ca 4zile lucreza cu mine amandoi in aceasi loc ea este sefa de echipa eu muncesc mai mult si o vreau mai mult arata bine sexi de asta nu vreau alta poate o surprind cu un cadou de ziua femeilor eu arat bine 1, 78 75kg bine dotat
7 comentarii
1
05-03-2017, ora 13:36
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună ziua!
Schimbați modul de abordare. Faceți în așa fel încât și ea să vă dorească.
Atenție la atmosfera creată, mediu relaxant, o muzică potrivit dorințelor sale, mici surprize, declarații prin care s-o surprindeți, etc. Faceți în așa fel ca fiecare clipă să fie unică și să-și dorească să se repete.
1
05-03-2017, ora 18:13
Pandaliu Paliu
Nu este medic/terapeut
Pandaliu Paliu
Multumesc am rezolvat cu parfum si crema zi si de noapte urmeaza 8 Martie cadouri si iar cadouri functioneaza este o romantica iar eu necioplit grosolan multumesc pentru sfat
0
05-03-2017, ora 19:27
Pandaliu Paliu
Nu este medic/terapeut
Pandaliu Paliu
Iar am dat in bara am vrut sa pregatesc paste cu sos si care toccata cind neam asezat la masa ca pastele sunt crude iar sosul nu prea bun carnea cica cam cruda nasol am si un baiat el a spus la fel toata familia suparata eu in ciuda faptului ca am muncit sa le fac am mancat dumneaei a gatit alte paste un marlan sunt numi ese nimic
1
05-03-2017, ora 20:54
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Importantă e intenția, nimeni n-a crescut învățat.Continuați să vă comportați diferit, dovediți-i că-i importantă pentru dumneavoastră, că o doriți tocmai că o iubiți, apreciați-o pentru ce face. Faptul că nu v-au reușit pastele, puteați să folosiți și acest moment în favoarea dumneavoastră astfel încât să-i puneți în lumină calităție, să susțineți că ați vrut să-i faceți o surpriză, dar nu aveți aceleași aptitudini ca ale ei, și-ncepeați s-o lăudați. Și sunt sigură că ar fi apreciat acest lucru.
1
06-03-2017, ora 22:37
Pandaliu Paliu
Nu este medic/terapeut
Pandaliu Paliu
Da va mulțumesc sunteti o persoana tare buna incepe sa dea roade astazi am gatit amandoi o friptura la cina am ajutat cit am putut ca sa invat as face eu dar ori cruda ori o ard
1
07-03-2017, ora 07:58
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună dimineața !
Important este să știe că-i sunteți alături, că o apreciați pentru ceea ce face, că are un loc aparte în inima dumneavoastră, că sunteți o persoană cu care împarte și bune și rele.
Și nu uiați: femeilor le plac bărbații puternici, dar un bărbat puternic nu înseamnă unul care ceartă, care se înfurie din orice, care țipă, care vrea să abă numai el dreptate.

Un barbat puternic este cel care….

- este sigur pe el, stie ce e bine pentru apropiatii sai;

- are initiativa, e capabil sa ia decizii si isi asuma raspunderea faptelor sale; cand deciziile nu sunt pe placul celorlalti, dar importante pentru familie, chibzuieste indelung, se informeaza suficient, cantareste ce se castiga si care-i pretul platit pentru acea actiune, se consulta cu partenera pentru a nu scapa din vedere anumite lucruri, o ajuta sa vada avantajele.

- langa el o femeie se simte iubita si pretuita;

- isi protejeaza nevasta si ii satisface nevoile emotionale;

- nu recade in stereotipurile masculului autoritar, abuziv si dominator;

- stie ca nevasta nu are nevoie numai de cineva care s-o dirijeze si sa lase totul in seama ei;

- sa-si calauzeasca familia spre tintele pe care le stabilesc impreuna;

- are atitudine barbateasca, adica poseda trasaturi de caracter si virtuti demne de de admirat, este curajos si independent in gandire, astfel incat sa poata infrunta greutatile;

- considera ca a darui, nu inseamna numai daruri materiale, dar si un zambet, o privire plina de dragoste si respect, o incurajare, afectiune, etc.

- stie ca nu-i de-ajuns sa ai bani si proprietati ca sa fii un bun tata de familie; copiii trebuie sa vada ca parintii se respecta si se sustin reciproc;

- intelege ca educatia copiilor inseamna :indrumare si exercitarea autoritatii; supraveghere; instruire;corectarea defectelor; sa fie un model pentru copii; sa reactioneze in fata provocarilor vietii; sa-i ajute sa se maturizeze;
- este la curent cu evenimentele din viata membrilor familiei, face eforturi pentru a le intelege simtamintele, isi face griji pentru ei, stie cand sa le dea sfaturi si cand nu...

- nu-si iese din fire cand lucrurile ies altfel de cum si-a dorit si face o analiza constructiva a ce s-a intamplat;

- se adreseaza sotiei cu prietenie si tandrete, nu moracanos, repezit sau furios; ii arata ca o apreciaza si o critica numai cand e neaparat necesar, aducand argumente rationale; Daca stie sa tina furia in frau dovedeste ca este mai puternic decat cel ce-i domina pe altii si nu-si poate controla propria furie.

Sper să vă fie de folos!
1
07-03-2017, ora 22:21
Pandaliu Paliu
Nu este medic/terapeut
Pandaliu Paliu
Multumesc si la multi ani
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • O viața sexuală activă ne ajută să fim mai sănătoși și mai performanți la locul de muncă
  • Apetitul sexual scade de două ori mai mult la femei decât la bărbați, în relațiile pe termen lung
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • Interesul sexual la bărbați - un avantaj important pentru starea de sănătate, inclusiv riscul de moarte
  •