Despre testele care depisteaza BTS

04-01-2011
f21
Nu este medic/terapeut
f21
Buna dimineata! (cred ca asa ar fi corect) As dori sa stiu ce teste trebuie sa fac pentru a sti daca am vreo boala venerica. Un control medical complet pentru absolut toate bolile. Unde as putea sa fac toate testele necesare si care ar fi acestea? Mentionez ca sunt din Bucuresti. Multumesc anticipat pentru raspuns!
2 comentarii
0
04-01-2011, ora 17:29
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Mergi la orice policlinica sau clinica privata care are laborator pentru HIV, TPHA si VDRL pentru sifilis, inclusiv Ag HBs, Ac antiHVC, IgM si Ig G antiVHS tip 2, consult la ginecologie( daca esti fata ) pentru examen al secretiei cervicale si vaginale( Trichomonas vaginalis, Haemophilus vaginalis, Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealiticum), culturi de col pentru HPV, examen sumar urina si urocultura si consult la urologie sau dermatologie (daca esti baiat) ;numai bine
0
15-01-2011, ora 16:11
luz_steel
Nu este medic/terapeut
luz_steel
Buna ziua, legat de analizele pt a depista boli cu transmitere sexuala, ma intereseaza sa stiu dc le am facut deja, aproximativ o luna, si am avut o infectie de genul mancarimi si scurgeri branzoase care in urma uni tratament s au ameliorat, se poate, desi testele au iesit negative, sa am vreun virus in corp?deoarece acum am alte simptome legate de un act sexual neprotejat, miros foarte urat al secretiei si scurgeri abundente cu dureri abdominale, sa am un virus puternic care sa nu reiasa din analize, astfel incat aceasta infectie sa fie tratata fara a avea alte boli mai grave?Va multumesc pt orice raspuns si sfat!Cu respect, Luz
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.