despre tromboflebita profunda si complicatii

31-07-2013
tibby49
Nu este medic/terapeut
tibby49
In 1999 am cazut pe strada si de atunci s-au format trombi si am stat 30 de zile la spit. Colentina unde am primit ca tratament injectii Clexane. Am tromboflebita profunda cu trombi si iau un Sintrom de 0, 4/zi. In 2009 mi s-a intamplat un accident foarte urat cu tepii de fier de la o poarta. Un tepus de fier mi-a agatat pantalonii, am cazut si in acel moment tepusul mi-a perforat vena la acelasi picior bolnav. De atunci am mari probleme cu piciorul, desi am facut o alta serie de Clexane si iau Sintrom, dar piciorul nu s-a mai refacut bine si am probleme, se umfla, ma doare, nu mai pot sa merg bine cu el, imi apar tot felul de bube pe el, ma mananca, ma arde, cateodata frige. Atunci in 1999 au inceput bubite mici la laba piciorului care ma mancau groaznic si pe timp ce ma scarpinam ele se dezvoltau astfel ca acum toata lavba piciorului e imbracata cu aceasta eczema vinetie care mereu ma mananca si dupa ce ma scarpin ma doare. Anul acesta a fost infernal pentru tromboflebita mea din cauza caldurii. E primul an cand imi apar bubite rosii cu puroi pe gamba, ca niste cosuri care apar adolescentilor pe obraz. Pielea de pe langa ele ma mananca. Nu sunt ca cele care imi aparusera pe laba piciorului. Sunt alt stil de bubite. Anul trecut in noiembrie am facut un ulcer varicos, dar unii doctori au zis ca e erizipel de gamba pe fond flebitic. Poate ! Eu nu stiu caci fiecare doctor spune cate ceva. Doresc enorm de mult sa stiu ce am si mai ales cum ma tratez. Tratamentele naturiste imi vin manausa fatza de chimicalele care imi dau nenumarate alergii pe piele si stari de voma, diarei. Organismul reactioneaza si nu mai suporta chimicalele. Am auzit de tratamentul cu lipitori, dar e de lunga durata si nu am bani ca sa il platesc.
-
Va multumesc foarte mult pentru amabilitate si va transmit toate cele bune.
Cu stima,
Suciu Adriana
Bucuresti
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tromboflebita piciorului
  •