Despre yasmin

05-05-2012
Andreia 18
Nu este medic/terapeut
Andreia 18
Am inceput de aproape doua saptamani sa iau yasmin si am slabit 3 kg. Ce as putea face? Sa termin blisterul si sa nu le mai iau? sau se le iau in continuare, e posibil sa slabesc doar acum si sa ma ingras mai incolo?Mentionez ca am si sangerari, am avut si dureri de cap si stari de voma. E prima data cand iau anticonceptionale. V-as fi recunoscatoare daca mi-ati putea raspunde. Mai am 9 pastile pana termin blisterul. Va multumesc anticipat!
3 comentarii
0
05-05-2012, ora 08:32
mihaela13
Nu este medic/terapeut
mihaela13
parerea mea e sa nu mai ei yasmin, eu aveam un nodul la san, am luat yasmin si mia marit nodulul si a trebuit sa ma operez...
Dute la un ginecolog sa iti p[rescrie anticonceptionale in urma unor analize medicale, ale hormonilor, estrogen, progestogen.
0
05-05-2012, ora 08:58
Andreia 18
Nu este medic/terapeut
Andreia 18
Pai ginecologul mi le-a prescris.
0
06-05-2012, ora 09:53
mihaela13
Nu este medic/terapeut
mihaela13
Ca si in prospectul oricarui medicament sunt niste contraindicatii...la inceput cand am luat yasmin eu aveam numai stari de voma.acum depinde de la organism la organism.sfatul meu e sa vorbesti cu medicul sa ii spui despre aceste simptome.si ar trebui sa iti faca anlize si dupa sa prescrie anticonceptionale..si nu dupa ochi cum fac medicii nostri in romania.sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul