detalii despre diagnosticul de exocervicita benigna...

22-03-2006
Nicool
Nu este medic/terapeut
Nicool
Buna ziua! Asi dori cateva detalii despre diagnosticul de exocervicita benigna, cat de grav este si care este rezolvarea. Doresc sa cunosc care este cel mai bun sterilet tinand cont ca am 2 copii am varsta de 33 ani si nu mai doresc copii.
Va multumesc!
3 comentarii
0
22-03-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Exocervicita benigna nu este o afectiune care sa va bage in panica.Medicul dvs ginecolog este cel mai in masura sa stabileasca tratamentul(functie de examenul clinic si investigatii).
Tot el va stabili si care este ce;l mai nimerit sterilet insa trebuie sa stiti ca nu il veti putea monta decit dupa vindecarea exocervicitei
0
24-03-2006, ora 00:00
Nicool
Nu este medic/terapeut
Nicool
Multumesc pentru rasuns si trebuie sa va ma spun ca am si anexita bilaterala si cistita iar medicul ginecolog mi-a prescris amoxicilina, vitamina E este de ajuns pentru a se rezolva?
0
15-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Medicul care va urmareste este cel mai in masura sa decida tratamentul si sa evalueze eficienta lui
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dispozitivul intrauterin este la fel de eficient în prevenirea sarcinilor ca ligatura trompelor și provoacă mai puține efecte adverse
  •