Detartraj

24-02-2018
Anca Gabbie
Nu este medic/terapeut
Anca Gabbie
Hello !! Pe data de 7 martie am programare pt detartraj...Nu am mai facut pana acum si mi-e frică să nu ma doară.
Unii zic ca doare, altii ca nu...
Eu cand ma spăl pe dinți, gingiile imi sângereaza, nu cine stie ce...dar sângereaza un pic.
Din cate am inteles cateva zile dintii vor fi mai sensibili, atunci când bei, mănânci..
As vrea detalii... imi este un pic cam frică:)
Multumesc anticipat !!!
1 comentarii
1
24-02-2018, ora 12:00
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
Nu are de ce sa va fie frica, avantajele detratrajului sunt multiple si este foarte bine ca mergeti sa faceti acest lucru.
Pot deveni sensibili dintii un pic este adevarat dar cu siguranta medicul va stii ce sa faca ca sa diminueze aceasta sensibilitate. Va sugerez sa i cereti sa va recomande ce a veti de facut pentru ca fiecare caz in parte este diferit si in functie de nevoia pacientului se dau anumite recomandari.
O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Detartrajul
  • Detartrajul cu ultrasunete
  •