detartraj cu ultrasunete

20-10-2011
anomin_2011
Nu este medic/terapeut
anomin_2011
Buna ziua, as dori sa imi fac un detartraj cu ultrasunete! Credeti ca este bun?
1 comentarii
0
20-10-2011, ora 15:06
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Cand mi-am facut detartraj, medicul a folosit aparatul cu ultrasunete pe partea gingiilor, dupa care a continuat manual, cu un instrument. Nu este suficient doar cel cu ultrasunete. Prima data am avut ceva tatru si a fost foarte chinuitoare partea manuala, aveam impresia ca imi scoate dintii, insa datile viitoare nu m-a mai durut deloc, a fost total diferit. Daca iti faci detartraj vei avea o respiratie super proaspata cand te trezesti dimineata de parca te-ai fi spalat pe dinti chiar atunci. E super... Si sa nu mai punem la socoteala beneficiile medicale ale detartrajului. De asemenea se plateste pe dinte, cati dinti au tartru, atat platesti ( nu toti dintii vor avea tartru depus), cel putin asa este unde ma duc eu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul