Detoxifierea organismului cu Colonix

30-05-2008
Daniela2008
Nu este medic/terapeut
Daniela2008
Produsele pentru detoxifierea organsimului sunt din ce in ce mai cautate de multi dintre noi. Un program care este eficient in acest sens este Colonix, cu o compozitie din plante si fibra naturala extrasa din Psylium. Pe langa detoxifierea organismului mai ajuta in constipatie, hemoroizi, indigestie, infectie cu candida. Cel mai important este insa curatarea colonului de toxinele acumulate si o data cu aceasta reglarea functiei intestinale. Mai exista si programul Toxinout care ajuta in eliminarea toxinelor din rinichi, ficat, sange si a metalelor grele din tot organismul. Un componet important al acestui program este FloraProtect Probiotics pe baza de probiotice care ajuta in refacerea florei intestinale astfel intarind sistemul imunitar.
10 comentarii
0
19-06-2009, ora 15:16
izolta
Nu este medic/terapeut
izolta
Inca nu am auzit de acest produs, dar am cautat pe internet si am gasit informatii.Parerea mea personala este ca, programul colonix este mult mai complex de cat numai fibra de psyllium.Programul colonix cotine si paranilul pentru parazitii intestinali ( stim bine ca in fiecare organism exista paraziti )
Din cauza parazitiilor ne putem balona, pot provaca dureri de stomac, eu am citit undeva (tot pe forum) despre un domn care avea paraziti intestinai si din cauza parazitiilor era tot timpul obosit si avea dureri abdominale, discomfort, pana la urma a incercat programul colonix timp de 3 luni de zile si in ziua de azi este un om sanatos plin de energie, vitalitate, fara paraziti si toxine.
Mai exista si ceaiul kleriTea, care este un produs faorte eficient, calmant asupra organismului uman.
Poate ca este bun si produsul de la medicer bios dar eu raman la Colonix, mai scump dar cu mai multe calitati.
0
21-11-2009, ora 19:07
Nicoleta720
Nu este medic/terapeut
Nicoleta720
Mă numesc Nicoleta..din Buzău..varsta 37 de ani...Nici eu n-am crezut în eficacitatea acestui produs, dar nu am avut de ales.Timp de 2 ani am avut scaune moi si dureri groaznice de stomac, stări de vomă.Am mers la medicul de familie si mi-a spus ca am probleme cu stomacul si mi-a dat sa fac analiza helicobacter, dar nu mi-au iesit bune. Mi-a prescris tratament cum ar fi: Zentel si Omeran timp de 6 luni...bineînteles neavand nici un efect. Eu având tot aceleasi simptome, dar după toate astea mi-a apărut hemoroizi din cauza scaunelor moi. Slabeam din ce in ce mai rău si nu stiam ce sa mai iau.Doctoru imi dăduse internare la Bucuresti ca nu stia ce să imi mai dea.Sotul meu a căutat pe internet si a găsit acest produs in care se regăseau simtomele pe care le aveam.Am folosit acest produs Colonix care mi-a fost de folos. Mă simt bine, mănânc orice si n-am mai avut probleme cu stomacu si mi -a dispărut si hemoroizii.Eu sint mulţumită de acest produs.
0
29-04-2010, ora 13:51
creata82
Nu este medic/terapeut
creata82
Salut tuturor!!!Vreau sa va spun ce am facut eu.Datorita faptului ca de aproximativ 20 de ani am luat(si iau) zilnic pastile, in urma cu 8 luni am inceput detoxifierea cu produsul Colonix.Vreau sa spun ca nu credeam ceea ce citisem despre el si nici acele imagini "socante", dar eram disperata pentru ca mereu eram obosita.Dupa ce un medic neurolog m-a sfatuit sa iau un produs pt.detoxifierea organismului, am ales de pe net acest Colonix.Am luat Colonix 15 zile, deoarece a intervenit o problema la nas si am facut operatie de etmoidita si deviatie de sept.Dupa ce am iesit din spital(doar 2 zile am stat) am avut o mare surpriza:intr-o dimineata m-am trezit foarte ametita, am mers la wc. si am avut un scaun asemanator cu cele din poze(lung de vreo 30 cm, plin de mucus si cu un miros ingrozitor).Dupa 5 minute nu mai eram deloc ametita.Se pare ca, desi facusem pauza3-4 zile produsul lucra in organism.Acum(dupa 8 luni)am reinceput(caci atunci ma deranja prea tare operatia facuta la nas ca sa am chef pt.detoxifiere).Astazi este a treia zi si vreau sa spun ca ieri am avut un scaun normal, dar cu un miros de imi venea sa vomit!!!Ma scuzati daca v-am plictisit, dar am vrut sa va spun ca eu cred ca totusi Colonix functioneaza.Mai vb.Pupici!
0
24-06-2010, ora 12:28
florina.tampa
Nu este medic/terapeut
florina.tampa
buna tuturor,

referitor la programele acestea COLONIX SI TOXINOUT eu le-am facut pe amandoua, si sunt clienta fidela inca de acum 2 ani de zile.
pe mine m-au ajutat foarte tare in privinta cosurilor, a oboselii pe care o avem in mine, balonare, si spre mirarea mea m-a ajutat foarte tare la CANDIDA pe care o avem.Sunt foarteeeee incantatat deoarece eram foarte sceptica cand le-am utilizat dar am vazut reclama pe ROMEDIC am intrat la ei pe site si am comandat, PS: IN 1 ZI AU AJUNS:)
as dori daca poti sa imi spui creata82, tu in perioada de pauza iei ceva de la ei ex fibra, ceai etc?deoarece eu iau acum detoxigreen deoarece am inteles ca este un foarte puternic antioxidant, are foarte multe vitamikne si cred ca este ok acum in perioada asta de vara.
pana acum luam aproape in fiecare luna flora protect si rezultatele sunt pe masura.
merita incercate si mai ales avut incredere
mersi pusiiii
0
03-10-2012, ora 13:06
pst64
Nu este medic/terapeut
pst64
Buna ziua.Va recomand cu toata increderea PSYLIUM-de la MEDICER-PLOIESTI. cu rol in reglarea tranzitului intestinal, personal am urmat cu acest produs (care nu este scump )si va pot spune ca dupa 20 de zile de consum am eliminat "porcariile" alea care se aflau in colon.Prima data in 47 de ani cand am facut detoxifierea -ca la carte(asa cum scrie in prospect)m-am ingrozit cand am vazut ce am eliminat-dupa aproximativ o luna de la eliminare, am inceput sa slabesc(cam 3 kg. )fara sa fac nimic altceva-nu mai am pofta de"dulce" si ma simt f. bine. Va recomand sa faceti la fel.Va doresc sanatate maxima- -*


(*modificat de admin)
0
16-08-2013, ora 14:22
corneaada
Nu este medic/terapeut
corneaada
Pentru mine experienta cu organismul intoxicat a fost destul de neplacuta. Eram balonat tot timpul., ma durea capul si aveam stari de voma destul de urate. Medicul m-a tot intrebat daca sunt stresat pt ca toxinele se pot dubla in organism daca exista stres. Am cautat un produs naturist pe net pentru detoxifierea organismului si asa am ajuns la Untoxin. Am luat la inceput o cutie pentru ca nu stiam cum o sa mearga, dar apoi am mai cumparat inca 2 cutii. Acum ca am terminat tratamentul ma simt mult mai bine si mai plina de energie. Ar fi super fain daca nu as mai avea stfel de probleme.
0
27-03-2014, ora 12:00
sorinamat
Nu este medic/terapeut
sorinamat
Mie mi-a fost de un real folos suplimentul pe baza de plante numit Untoxin. Produsul facut in intregime din plante nu genereaza efecte secundare si poate fi foarte usor de asimilat de catre organism. Eu am facut cura cu el pe o perioada de 3 luni de zile. Ideea este ca nu e deajuns sa iei suplimente ci trebuie sa mananci echilibrat, sa faci sport si sa ai o atitudine optimista. De cele mai multe ori stresul poate genera acumularea de toxine din organism!
0
25-04-2014, ora 10:05
velicuilona
Nu este medic/terapeut
velicuilona
Si eu am folosit in urma cu ceva timp Untoxin si chiar m-a ajutat. Primele efecte benefice au aparut la doar 2 saptamani de la inceputul curei iar acest lucru m-a incurajat destul de mult. Pe durata tratamentului nu am simtit vreun efect advers sau vreo neplacere. Adevarul este ca toxinele astea din organism sunt extrem de periculoase si ne pot afecta sanatatea destul de mult. Majoritatea bolilor vin din intestine asa ca este de preferat sa ne pastram aceste intestine curate daca vrem sa avem o viata sanatoasa!

O zi cat mai frumoasa!
0
28-05-2014, ora 10:18
deliasos
Nu este medic/terapeut
deliasos
Foarte multa lume considera ca se poate detoxifia organismul utilizand doar niste suplimente, dar nu este deloc asa. O importanta mare in detoxifierea organismului o are si comportamentul nostru. Degeaba luam suplimente daca nu facem sport in fiecare zi, nu mancam sanatos si nu avem o atitudine optimista. Eu pana acum nu am luat Untoxin sau alte suplimente de genu, dar consider ca si aceste lucruri sunt importante!

In ultima vreme pe piata romaneasca au aparut tot felul de suplimente naturiste, dar daca nu esti atent la lista de ingredienti, s-ar putea sa te alegi cu un produs care nu te va ajuta. Este important sa iei un produs care nu-ti provoaca efecte secundare, deoarece te trezesti apoi ca iei un produs ca sa te tratezi de ceva si te alegi cu altceva!
0
15-09-2014, ora 14:58
mara91
Nu este medic/terapeut
mara91
Astazi am cumparat si eu o cutie din suplimentul Untoxin. Nu am probleme chiar atat de grave cu toxinele din organism si am luat suplimentul asta mai mult preventiv!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produse naturale pentru curățarea colonului (detoxifiere naturală)
  • Cum elimină corpul substanțele toxice?
  • Detoxifierea ficatului - o abordare științifică
  • Noi descoperiri legate de detoxifiere și prelungirea vieții
  • Detoxifierea corpului - metode, sfaturi și recomandări
  • Detoxifierea organismului - ce trebuie să știi
  •