diabet insipid nefrogen

18-08-2009
tautmariana@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
tautmariana@yahoo.com
buna ziua, as dori sa expun si cazul fetitei mele care are in prezent 7 luni. Am nascut-o cu 36 de saptamini, si la doua luni a fost diagnosticata cu acidoza tubulara renala tip unu si diabet insipid nefrogen. Dumnezeu ne-a ajutat si am intilnit medici foarte buni, au diagnosticat-o intr-o saptamina si tratamentul pe care l-au inceput, vad ca da rezultate.ea este stabila, creste dar cum boala este f f f rara nu sa descoperit sindromul care a declansat totul si nu stim la ce sa ne asteptam. as dori sa stiu daca ati mai auzit de copii cu aceste afectiuni
.va multumesc
3 comentarii
0
19-08-2009, ora 00:01
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Boala aceasta este probabil vindecabila, ca multe altele pe care medicina nu le poate vindeca, pt. aceasta duceti-va insa la un medic homeopat cu experienta intr-un oras mai mare, un medic care face exclusiv homeopatia clasica. De ex. la clinica Christiana din Bucuresti a Dr. Pavel Chirila.
0
19-08-2009, ora 01:02
tautmariana@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
tautmariana@yahoo.com
buna seara.drept sa va spun nici nu ma asteptam sa imi raspunda cineva.va multumesc foarte mult.ne-am gindit la asa ceva si avem incredere in medicina homeopata.Am omis sa va spun in descriere ca traim inPortugalia si a inceput sa faca de doua saptamini fizeoterapie pt ca a stat mult timp legata la masini, si nu reuseste sa stea bine pe fundulet.Pot fi si alte cauze.ea face progrese.Ce ne sperie este faptul ca bolile sint f rare si nu stim la ce sa ne asteptam.DE fapt nu au descoperit sindromul, nu se incadreaza in nici unul cunoscut pina in prezent.Ne -am gindit la clinica de la breaza, a domnului Laza.Cred ca va trebui sa venim cu ea in tara.va mai tin la curent.Inca o data, daca stiti de copii cu acesteboli, spuneti-mi.Va rog V a doresc multa sanatate
0
19-08-2009, ora 12:32
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Medici homeopati exista si in Portugalia. Cu cat o boala este mai cuidata cu atat mai multe sanse aveti la homeopat si cu cat mai devreme tratamentul cu atat mai bine.
Nu va speriati de numele dat bolilor si de raritatea lor, au fost multe cazuri cand o mama simpla fara nici un fel de studiu a gasit remediul unei boli rare, ceea ce nu a reusit o armata de medici.

Acesta este cazul unei bolii rare care a fost si baza unui film la cinema numit
Uleiul lui Lorenzo unde o mama a reusit sa gaseasca cauza, sa gaseasca remediul si sa vindece copilul pe cont propriu


Acelasi lucru l-au facut si parintii la copii cu sindromul ADHS care este cauzat de lipsa cronica de acuizi garsi si "tratat" de medicina cu o substanta similara cu cocaina.

Nu asteptati prea mult de la medicina pt. boli noi sau rare, atata vreme cat nici macar cele cunoscute nu pot fi vindecate, ele pot fi cauzate de anumite toxine sau de lipsa cronica a unor elemente.

Doctorii vor incerca fel si chip si experienta arata ca nu se merita astfel de incercari mai ales daca subnt date medicamente chimice, prin aceasta pierdeti timp pretios !

Homeopatia va poate mult in acest sens si in homeopatia nu se vindeca ceva dupa numele bolii ci numai dupa simptomele pacientului !
Este absolut indiferent daca medicina are un nume pt. aceaste simptome sau nu !

Majoritatea bolilor noi sunt cauzate de toxinele chimice si radioactive, de vaccine si medicamente si de
folosirea masiva a substante chimice in timpul sarcinii, a alimentatiei pt. bebelusi, din mancare, aer, apa.

Iar singura sansa de a indeparta efectele cauzate de acestea este alimentatia naturala si remediile homeopate.

Am scris aici unei mame cum sa faca apa insorita. Faceti la fel ! Ajuta enorm !

Comandati-va mai jos remediile insorite (Lichtblobuli si Mohnblütenöl ) care ajuta sistemului imunitar intr-un mod incredibil si care o poate ajuta f. mult sa se vindece sau sa se refaca.


O sa va spun eu cum sa le folositi.
La copii sunt chiar mai puternice si efective decat homeopatia si functioneaza indiferent de boala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: