diabet sau alte cauze

24-02-2018
mircea 88
Nu este medic/terapeut
mircea 88
Buna ziua ma numesc mircea si am 29 de ani in decembrie am facut un atac de panica am fost dus la spital unde mi sa facut analize si am fost suspect de hepatita virus b sau c...glicemia a ieșit buna apoi in ianuarie am facut alt set de analize unde la fel tgp/tgo au iesit mărite dar restul au ieșit bune, apoi am facut toate analizele unde mi a ieșit hepatita c stagiu F1 acesta perioada ma cam dat peste cap nopții nedormite, griji, stres de curand am inceput sa merg la psiholog dar in ultimele zile sm început sa fiu obosit, urinez des, sa am picioarele si mâinile reci, sa simf niște furnicături la piciore sa am mușchii amortiti chair nu stiu ce sa msi fac ma panicheaz foarte tare, e posibil sa fie de la diabet sau este o problemă de psihiatrie.tin sa menționez ca in ultimele 2luni am tinut regim ptr ficat...
3 comentarii
0
24-02-2018, ora 12:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca analizele pentru diabet va ies bune, e posibil sa fie de la anxietate.
0
24-02-2018, ora 13:25
mircea 88
Nu este medic/terapeut
mircea 88
Da am facut doua analize de glicemiei una in decembrie 102 si una la sfârșitul lunii ianuarie 86.tin ss pecizez ca tot fac atacuri de panică de frica ca sunt bolnav de ceva
0
24-02-2018, ora 16:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate fi anxietate. Mergeti la un psihilog clinician sau la un psihiatru pentru evaluare si tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Islandezii au ca obiectiv eradicarea hepatitei C
  • Tratamentul hepatitei C cronice cu antivirale reduce semnificativ nevoia pacienților de spitalizare pentru diferite probleme de sănătate
  •