Diagnostic: Adenopatie inghinala dr. + furuncul dr.

05-12-2014
il dottore
Nu este medic/terapeut
il dottore
Toata stima, tocmai am fost diagnosticat cu adenopatie inghinala dr + furuncul dr, dupa 7 zile m-am inarmat cu optimism sa consult medicul pe langa durerile si mica escara, insa eu eram ferm convins ca e hernie nicidecum adenopatie..
Dupa consult mi s-a recomandat sa nu se intervina chirurgical ci sa vedem mai intai tratamentul.Asa ca mi-a prescris Ciprofloxacina 500mg, ibuprofen 200mg, pe langa ibuprofen am cumparat si nurofen forte de 400mg, evident ca am inceput cu cel de 400mg.Nu mi-a recomandat analize ceea ce ma face curios, studiez in acest domeniu si m-am gandit sa fac urmatoarele analize:Hemolecuograma, antiHIV, RPR, VSH, ASLO, fibrinogen..am omis o analiza specifica afectiunii mele? Pentru ca aceste afectiuni au aparut dupa 2 zile la un contact sexual.
3 comentarii
0
05-12-2014, ora 07:32
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Pentru un prim set de analize in caz de adenopatie de cauza necunoscuta, pare ca ati acoperit plaja de investigatii. Ar trebui sa va adresati si unui medic dermatolog.
0
14-04-2015, ora 10:39
dr.Savu Gheorghe
Identitate neconfirmată
dr.Savu Gheorghe
Mai ai nevoie de antibiograma şi glicemia.
0
18-04-2015, ora 15:40
il dottore
Nu este medic/terapeut
il dottore
Medicatia si-a facut efectul ! Insa am repetat analizele la o luna si rezultatele au fost bune.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul