diagnostic de orhiepididimita

23-06-2013
george022
Nu este medic/terapeut
george022
Buna seara.
In data de 21 am simitit oarecum brusc o durere in testiculul stang, durere ce persista si avea o intensitate foarte mare atunci cand stateam in picioare, putin mai tarziu si atunci cand stateam jos.
Am plecat la spitalul floreasca la urgente unde mi-a fost facuta o ecografie, si mi s-a prescris o reteta cu anitbiotice (ciprinol 500mg) si no-spa forte impreuna cu ketonal.
Ecografia suna in felul urmator
Parti Moi: cap epididim stang de 13mm, cu chist de 7 mm, difuz hipoecogen. Aspect de epididimita. Testicol stang de 46/25mm, structura difuz neomogena.

As dorii va rog frumos sa stiu urmatoarele. Durerea a disparut insa nu am urinat de peste 24 de ore, in conditiile in care am baut aprox 3 litri de apa, transpir relativ mult, am o usoara durere de cap/ameteala. Mi sa spus in cazul in care durerea persista sa merg la un urolog, mai este cazul din moment ce durerea a disparut?Daca da imi puteti recomanda un medic/cabinet ?
Iar a doua intrebare, cum imi va afecta pe viitor aceasta chestie stilul de viata?

Va multumesc pentru timpul acordat.
1 comentarii
0
23-06-2013, ora 18:24
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Daca nu ai urinat de 24 de ore, mergi la urgenta!!! Sa nu fi facut vreun blocaj renal sau vreo complicatie.
NU amana!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.