Diagnostic greshit

03-12-2016
PRB
Nu este medic/terapeut
PRB
Salutari dl., dna

ma numesc Mihai Bulucz si intrebarea mea este: daca vocile pe care le aud imi zic sa fac ceva corect, mai poate fi zis cum ca as fi bolnav de schizofrenie? De exemplu odata auzi o voce care a zis sa nu trec strada ca masina care vine o sa ajunga la mine inainte sa ajung de cealalta parte. Nu am trecut si soferul a accelerat. Ie deci vocea mia salvat viata !!!

Sau alta data a zis vocea pe cine sa pariez la un meci de fotbal. Deci am pus pariu cum zise vocea si am castigat!!!

Si exemplele pot continua

Uneori am senzatii cu ce sa fac si de nu le urmez patesc ceva rau!!!
1 comentarii
0
03-12-2016, ora 11:01
Utilizator_179524
Nu este medic/terapeut
Utilizator_179524
Aveti in prezent vreun diagnostic pus de un medic psihiatru sau asa vi se pare cum ca aveti schizofrenie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exercițiile de aerobic ar putea ajuta persoanele cu schizofrenie
  • Frații persoanelor cu schizofrenie au un risc mai mare pentru același diagnostic
  • Schizofrenia
  • Mutațiile genetice care cresc riscul de schizofrenie
  • Tehnica neurologică ce îmbunătățește performanțele cognitive
  • Vitaminele din complexul B luate împreună cu tratamentul reduc simptomele schizofreniei
  • Primul test fiziologic pentru depresie și schizofrenie
  •