diane 35 si ospamox, lekoklar, omeprazol, metronidazol

05-08-2010
iryyyy
Nu este medic/terapeut
iryyyy
Intrebarea e cea din titlu iau diane 35 si in acelasi timp fac un tratament cu medicamentele mentionate din cauza "helicobacter pilori". Cand mi'a dat dctorul de familie tratamentul am intrebat si a zis ca nu au nici o legatura una cu alta... insa ma intreb...scad aceste medicamente eficienta anticonceptionalului?? multumesc anticipat
3 comentarii
0
05-08-2010, ora 10:45
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
Buna scad efectul anticonceptionalelor acum mam uitat pe net la prospectul oxpamox sh scrie ce este antbiotic restul nush dar antibioticele scad efectul anticonceptionalelor intreaba un ginecolog sa fi sigura de pastilele care le iei dar dak iei antibiotice treb sa nr zilele care ai de luat acel tratament cu antibiotic sh sa arunci anticonceptionalele sh cand termini antibioticul urmatoarea zi iei anticonceptionalele dar treb sa le iei 7 zile sh dupa esti protejata.toti medici se iau dupa prospec dak vrei sa te lamuresti in ceva citeste prospectul
0
05-08-2010, ora 10:48
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
sh legat de aruncatul pastilelor mai spus doctorita ginecolog ca sh eu am urmat un tratament.
0
06-08-2010, ora 11:36
iryyyy
Nu este medic/terapeut
iryyyy
am fost la medic pentru cele care le intereseaza...eu luam diane35 intre orele 20 si 00 iar antibioticele (ospamox si lekoklar) mi le programasem la 11 dim si 23 seara. doctorita mi'a spus sa imi mut anticonceptzionalul cu doua ore inainte sau dupa antibiotice dar cum mi'am pus prea tarziu iau diane 35 la 9 seara deci cu 2 ore inainte.sau daca va puneti antibioticul la 7-8.puteti pune diane 35 cu 2 ore dupa. m'am repetat dar sper ca am fost explicita si v-am lamurit :) numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: