Diaree constipatie scaun cu sange.

19-06-2013
Jeremycamp
Nu este medic/terapeut
Jeremycamp
Buna ziua,

Sunt in varsta de 19 ani si de ceva vreme inciace am o problema. Am observat in scaun ( acesta fiind neregulat ) prezenta a unor puncte rosii, daca le pot spune asa. La inceput m am speriat. Am mees la o clinica particulara in cluj si mi sa dat un tratament cu antibiotic ibutin si alte medicamente pentru tranzitul intestinal. Dupa 2 saptamani de tratament nu am simtit nimic schimbat. Toate erau la fel. Specific ca in scaun am observat prezenta unei pielite rosii. Nu era de la rosie sau legume deoarece de multe ori ma ferea, ca sa vad daca nu cumva sa fie de la ele. Am fost programat la o colonoscopie in urma cu o saptamana. Nu sa gasit nimic rau, doar ca la inceputul intestinului subtire s a gasit o umflatura( asa mi a spus doctorul) s a luat biopsie si inca astept rezultatul. A spus ca nu e mare lucru si ca biopsia este pt viitor ca nu cumva acel polip( banuiesc) sa se transforme in cancer. Precizez faptul ca sunt in perioad cu bacul si examneul de intrare la facultate si sunt putin stresat de acest lucru. De cateva zile, in partea dreapta jos am simtit la palpare o durere. Acum ma durerea se rasfrange pe tot abdomenul, durerea nu este mare, asemanatoare ca o febra musculara. Despre ce ar putea fi vorba? Medicul a spus ca e pe baza de stres si acum fac tratament cu ceva medicamente naturist. Daca cineva are vreo idee despre ce ar putea fi vorba as fi foarte recunoscator. Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.