Diaree decat dimineata

26-02-2011
cristi9
Nu este medic/terapeut
cristi9
Buna ziua,
de aproximativ 3-4 ani, in fiecare dimineata am diaree. Cand ma trezesc pe la 5 noaptea, aud cum incepe stomacul sa fiarba. Deci de dimineata si pana noaptea la ora 5, sta linistit. Exact cu o ora-doua inainte sa ma scol, incepe sa fiarba.
Nu m-a deranjat niciodata, deoarece scap repede de scaunul de dimineata (10 secunde) si apoi sunt fresh toata ziua, nu mai am probleme.

Mananc normal, chiar sanatos: fructe cu o ora inainte de masa, nu amestec carnea cu cartoful (asa ma obliga sotia), nu consum mezeluri (in general nimic cu chimicale), fara alcool, tutun. in general o viata sanatoasa.

Incep totusi sa-mi fac griji ca poate acesta este motivul pentru care nu ma ingras. Am 30 de ani, inaltime 1, 76 si 50 kg.

Am facut coprocultura si a iesit bine. Exista vreo explicatie pt acest simptom? si un tratament?
1 comentarii
0
01-03-2011, ora 13:43
Dr-D-T
Identitate neconfirmată
Dr-D-T
Domnule Cristian sa mergeti la medicul de familie care va face un Curriculum Medical si cu acest bilet cel aveti permanent cand mergeti la alti medici, fiindca diareea Dvs poate fii, neurologica, endocrinologica, digestiva tip fermentat ie sau putrefactie, apoi se va face tratamentul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea cronică
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  • Tratament diaree adulți - medicamente și remedii
  • Diaree în fiecare zi - cauze și tratament
  • Diareea în timpul sarcinii
  • Tipuri de scaun - cum recunoști diareea și constipația (scala formei scaunului Bristol, BSFS)
  •