diareea la copii

26-05-2009
brodolina
Nu este medic/terapeut
brodolina
buna ziua!de circa o saptamana copilul meu face scaune moi cand galbene cand verzui.pediatra l-a vizitat a spus ca e virus intestinal si ca nu-i poate da nimic.i-a dat doar o apa cu saruri si vitamine.am inceput sa-i dau furazolidona arena o pastiluta pe zi.face doar o data de 2 ori pe zi, moale si cu mucus.va rog un sfat.multumesc
3 comentarii
0
27-05-2009, ora 12:13
cristina2002
Nu este medic/terapeut
cristina2002
Eu ii dau copilului meu, cand are diaree, sirop Loperamid - se linisteste aproape instantaneu. Maxim o data mai face moale, dupa care totul reintra in normal. Trebuie insa sa-i modificati si alimentatia - banuiesc ca o faceti deja : supa de legume, fara cartofi, orez fiert, carnita fiarta sau la gratar, rontaituri, ceai de menta in loc de apa; sau puteti agauga in apa cate un pliculet de enterol.
Multa sanatate!
0
27-05-2009, ora 12:29
brodolina
Nu este medic/terapeut
brodolina
va multumesc frumos!multa sanatate si dumneavoastra.am sa incerc neaparat ce mi-ati spus
0
27-05-2009, ora 13:35
danutzza2020
Nu este medic/terapeut
danutzza2020
incearca regim cu orez fiert, carne fiarte, mar copt, banana oparita, banana si smectra credema ca o sa mearga
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: