dieta

07-06-2007
Tta
Nu este medic/terapeut
Tta
as dori si eu o dieta personalizata sin partea unui nutritionist pt mentinerea greutatii de 47 de kg.am o inaltime de 173 de cm, 15 ani si fac sport
3 comentarii
0
12-06-2007, ora 00:00
Greece woman
Nu este medic/terapeut
Greece woman
Nutritionistul costa!
Sunt o gramada de reviste de unde poti afla o gramada de chestii despre silueta!
0
15-06-2007, ora 00:00
Tta
Nu este medic/terapeut
Tta
am pus aceasta intrebare in ideea k un nutritionist imi va spune cam ce alimente sa mananc pt varsta, inaltimea si greutatea mea pt ca sa ma mentin.am vazut pe forum si alte intrebari de acest gen si de aceea m-am gandit k cineva imi va raspunde.stiu ca nutritionistul costa iar in reviste nu gasesc vreun stil de alimentatie acre sa m-i se potriveasca pt ca toate sunt facute pt femei intre 20 si 50 de ani.
0
08-07-2007, ora 00:00
ioanaaaa
Nu este medic/terapeut
ioanaaaa
deoarece esti in crestere ar trebui sa mananci de toate.importanta e masura.mananca ce ai pofta...ciuguleste...mananca de multe ori pe zi, dar cate puti, bea 2 l de apa...deci nu te feri de nimic, paine paste dulciuri, ai nevoie de ele
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Slabire
  • Menținerea siluetei, mai dificilă azi decât în anii ’80
  • De ce nu e suficient sportul pentru a slăbi?
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  •