dieta de slabire.. am inceput sin nou sa iau in greutate

25-04-2007
zarie
Nu este medic/terapeut
zarie
as dori o dieta pentru a slabi cred ca una personalizata pentru a putea da roade am mai tinut dieta disociata dupa care am slabit aproape 18 kg. Timp de 3 ani nu am mai avut probleme cu silueta dar de cateva luni am inceput sa iau din nou in greutate cam 6 kg. Amn tot timpul o stare de slabiciune si daca nu mananc simt ca lesin.Am un trenur in tot corpul si ma apuca ametelile. Ce pot sa fac ca sa tin o dieta adecvata?
3 comentarii
0
25-04-2007, ora 00:00
corinutza_rodi
Nu este medic/terapeut
corinutza_rodi
te sfatuiesc sa urmezi o dieta care la mine a dat roade si inca mai da.
ambitioneaza-te sa mananci iaurturi, fructe(ex. merele, ajuta incredibil tractul intestinal, au continut mare de fibre)si foarte multe legume, exceptie:fasolea si cartofi(sunt bogate in amidon).daca nu poti manca fructele, stoarcele.salata te ajuta foarte mult, e foarte bogata in vitamine.eu mananc intr-o zi 2 iaurturi, 1kg de mere, salata si portocale si iti spun sincer ca eu nu ma abtin de la ciocolata sau de la alte bunatati(exceptie mare: mancarea prajita, eu n-am mancat prajit de doi ani).incearca sa mananci diversificat si mananca ce-ti pofteste inima dar in cantitati mici iar dupa ai grija sa mananci vreo doua mere sua salata.eu ma simt foarte bine si slabesc.am avut 65 de kg iar acum am 55.e cel mai sanatos sa slabesti treptat, nu cu diete fulger.daca ai nelemuririri eu sunt dispusa sa te ajut pt ca stiu prin ce treci.corina 0727795229
0
13-05-2007, ora 00:00
alexandrina7
Nu este medic/terapeut
alexandrina7
Buna! Rog raspuns din pareta unui medic!
Mi s-a recomandat o cura de slabire de 7 zile care consta in consumarea a 3 fructe a ananas pe zi (fara a manca altceva) si consumarea de lichide in cantitate cat mai mare. Dupa aceea, trebuie sa urmeze o alimentatie sanatoasa si echilibrata pentru mentinere. Ma tenteaza pentru ca ador ananasul !
Ma sfatuiti s-o incerc sau nu?
0
14-05-2007, ora 00:00
di
Nu este medic/terapeut
di
tu alegi daca s-o incerci sau nu, dar eu pot sa-ti spun ca nu este bine deoarece organismultau va suferi (o masina functioneaza doar cu apa ?).Este drept ca ananasul este un fruct bun si sanatos dar...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Recompensele financiare pot motiva oamenii să slăbească
  • Top alimente pentru slăbit
  • Persoanele apropiate ar putea să ne compromită eforturile de slăbire
  • Un nou studiu demontează mitul monitorizării perfecte a dietei pentru a slăbi
  • Persoanele care se îngrașă din nou, după ce au slăbit, pierd masă musculară și câștigă mai multă grăsime corporală
  •