Dieta Montignac.

30-05-2007
Gabriel C.
Nu este medic/terapeut
Gabriel C.
Acum vreo 3 ani am dat jos cam 25 kg in 5 luni. Fireste ca de atunci le-am luat inapoi dar nu dieta a fost de vina. De fapt dietele nu sunt niciodata de vina, noi suntem cei care nu le mai tinem. Dar e mai usor sa dam vina pe altii/altceva decat pe noi insine. Interesant a fost ca desi am tinut-o doar 5 luni dupa care am "stricat-o" total, primul kg l-am recuperat dupa vreo 4 luni. Se crease asa-zisa insulino rezistenta care se zice ca ar fi responsabila de a nu te ingrasa.Pana la urma insa organismul a cedat, bineinteles, si am recuperat cele 25. Plus 5, ca erau la oferta. Acum am reluat-o si am dat 4 kg intr-o luna.Fara a o respecta foarte strict. In sensul ca mananc seara (asta ca sa nu spun noaptea, pe la 22-23).
9 comentarii
0
30-05-2007, ora 00:00
lazamari
Nu este medic/terapeut
lazamari
buna gabriel, cred ca ne asemanam intr/un fel, si eu am tinut o astfel de dieta, după care exact ca tine numai după circa 4-5 luni am inceput să mă ingras din nou, acum am 100 kg si mă simt groaznic, cu dureri de spate, umflături de picioare si alte astfel de simptome ale kilogramelor. Eu am tinut o dietă făcută de mine, respectiv 1000 kalorii /zi, mâncam numai cremvuşti, parizer fiert, peste. Am vazut ca tu ai o altă reţetă, te rog spune-mi si mie despre ce este voarba, ca sotulk meu a zis ca dacă nu mă apuc de slăbit nu mă duce în concediu!! (glumeam)
0
08-06-2007, ora 00:00
Gabriel C.
Nu este medic/terapeut
Gabriel C.
Scrie sus, mare: Dieta Montignac. Sfatul meu e sa cumperi cartea, ca din articole de internet nu o intelegi. "Ma hranesc deci slabesc"/ M.Montignac.
0
19-06-2007, ora 00:00
mady_bucur
Nu este medic/terapeut
mady_bucur
lazamari daca vrei cartea in format electronic ti-o pot da eu
da-mi un mail
sau un id de mess
0
19-06-2007, ora 00:00
ancutzza.ped
Nu este medic/terapeut
ancutzza.ped
Buna lazamari.Inteleg ca ai mari probleme cu kilogramele.Daca vrei pot sa iti recomand un medic bun care te poate ajuta.Dietele recomandate de ea sunt usor de tinut si sunt personalizate dar ce e mai important e ca sunt si eficiente.Daca te intereseaza scrie-mi la adresa -*

(*modificat de admin)
0
18-09-2007, ora 00:00
Maria_27
Nu este medic/terapeut
Maria_27
Vreau si eu cartea in format electronic. Mi-o puteti da?-*

(*modificat de admin)
0
28-09-2007, ora 00:00
anny_36_2007
Nu este medic/terapeut
anny_36_2007
buna si eu as dori va rog cartea in format electronic.se poate ?-*

(*modificat de admin)
0
28-09-2007, ora 00:00
lazamari
Nu este medic/terapeut
lazamari
va multumesc mult la toti, dar am cumparat-o ulterior mesajului. Oricum mi se pare o porcarie. Nu stiu voua cum vi s-a parut dar eu nu am o parere foarte bunea despre acesta carte.
0
23-05-2009, ora 11:54
anara
Nu este medic/terapeut
anara
buna si eu as vrea cartea daca se poate? -*
va multumesc

(*modificat de admin)
0
19-05-2010, ora 20:53
LoryLoredana
Nu este medic/terapeut
LoryLoredana
Buna. sunt noua pe forum si as vrea sa stiu daca cineva ma poate ajuta cu un sfat. Am inceput de cateva zile sa tin dieta Montignac si recunosc ca nu e kiar usor dar in seara aceasta am cam sarit de la regula si am mancat la cina paste cu parmezzan si sos de rosii si o clatita. Influenteaza cu ceva regimul? stept rasp si sfaturi. Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Dieta Montignac