dieta personalizata

27-08-2007
angela72
Nu este medic/terapeut
angela72
Am 34 de ani, 160 si 63 kg nu depun efort fizic, dar nici sport nu practic, a-si dori o dieta personalizatapana acum nu am putut sa duc la bun sfarsit dietele incepute
2 comentarii
0
13-09-2007, ora 00:00
astryana
Nu este medic/terapeut
astryana
Pentru a slabi, iti trebuie in primul rand cateva reguli pe care sa le respecti, indiferent de dieta. Eu am slabit 6-7 kg intr-o luna si ceva, fara sa declar prohibite anumite mancaruri. Ar trebui sa ai minim 4 mese pe zi, LA APROXIMATIV ACELEASI ORE!!! E foarte important. Organismul trebuie sa stie cand vine urmatoarea ratie. Nu mai mult de 2 felii subtiri de paine la masa, cu cel mult 2 tipuri de alimente, in portie mica. Foloseste o farfurie micuta, de la cescuta, pentru portie. Exemple de mese - 2 feliute de paine, veche de macar o zi, integrala, o farfurioara cu piure(2 linguri) si o bucatica mica de piept de pui. Atat.
- 2 feliute de paine, 1 chifteluta mica, o jumatate de ceasca de iaurt.
- o jumatate de bol de salata de rosii, o feliuta de salam sau cas, 2 feliute de paine. Pentru tot ce bagi in plus, un al treilea aliment - nu fac referire si la paine, aici - scoti o feliuta de paine, sau micsorezi portioara din un alt aliment. Eu am slabit asa de la 62 de kg la 55, de la inceputul lunii august. Un artificiu - foloseste paine tare, si nu feliata, iti dispare senzatia de foame pe care ai sa o resimti mai acut la inceput, cand organismul nu se satura cu cat ii dai..
0
25-11-2007, ora 00:00
cricu_g
Nu este medic/terapeut
cricu_g
buna ziua.as dorii si eu o dieta personalizata.am 22 de ani1.60 si 84.400.dupa cate am citit pe saitul dmv este vb de obezitate gradul 1.am un organism foarte lenes si aproape tot ce mananc asimilie.precizez ca am doi copilasi.dupa prima nastere am dat relativ usor jos surplusul. in jumate de an.insa acum a trecu aproape un an su jumatate si nu reusec sa slabesc.mananc la ore fixe si in cantitae mica.va multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.