diete de slabire

27-06-2007
tiu
Nu este medic/terapeut
tiu
am probleme cu tiroida, am sanse sa slabesc?, si ce sa fac?
7 comentarii
0
08-07-2007, ora 00:00
tiu
Nu este medic/terapeut
tiu
dr diana-nutritionist dumneavoastra nu m-ati putea ajuta, la endocrinologie am sa ma duc in luna august, cind am sa fiu in concediu.
s-ar putea din cauza tiroidei sa slabesc mai greu? piine maninc o felie pe zii, grasimi nu maninc de loc dulciuri numai din fructe, sau o data pe luna.la noi in familie majoritatea sintem mai plinutii.
va rog sa ma ajutati daca puteti.cu multumiri.
0
09-07-2007, ora 00:00
di
Nu este medic/terapeut
di
Scrieti-mi date despre dvs :cate kg aveti inaltimea, varsta, ce boli aveti, daca luati vreo medicatie zilnica.Ar fi bine daca va-ti face si niste analize pana in luna august.
0
09-07-2007, ora 00:00
tiu
Nu este medic/terapeut
tiu
am 36 ani, am 165m, 85kg, nu i-au nici un medicament, am psuriarsissi am probleme cu spatele.
lucrez in confectii deocamdata.ultima data cind am fost mi-au gasit citi-va noduli micii.pina nu imi fac analizele, nu pot sa va spun mai mult. sint din cluj-napoca.
0
09-07-2007, ora 00:00
di
Nu este medic/terapeut
di
ar fi bine daca ti-ai face timp sa-ti recoltezi niste analize care sa ne arate si functia tiroidei (TSH, freeT4)-ar fi de mare ajutor ! Ca si surplus de greutate este destul de mare 15 -20 kg.
0
09-07-2007, ora 00:00
tiu
Nu este medic/terapeut
tiu
ultima data analizele de tiroida mi-au iesit bune, dupa un tratament cu tiroida homeopat, si ci spirulina(asta a fost acum 2 ani, dupa ce nu am m-ai luat medicamentele m-am ingrasat (de la 75-85kg).in august am sa imi fac analizele si am sa va anunt.
0
05-05-2009, ora 22:44
elenapapagal
Nu este medic/terapeut
elenapapagal
sant elena am 22 ani si mam ingrasat mult am 105 dar nu mananc decat foarte putin 1 data pe zi ce se intampla ajutor vreau sa slabesc
0
27-09-2017, ora 20:38
Ela02
Nu este medic/terapeut
Ela02
Buna, am 37 de ani, am fost diagnosticata cu carcinom foliculo-papilar cu metastaze ganglionare.am fost operata de 2 ori + sedibte de iod radioactiv.Vreau sa slabesc si nu reusesc deloc.Analizele acum sint bune.Dati-mi un sfat va rog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.