Diferite forme de bube apărute pe tot corpul

26-08-2017
Andreea Catalina
Nu este medic/terapeut
Andreea Catalina
Bună ziua, la început mi au apărut câteva bubițe pe abdomen ( prin mai ), după au început sa mi apare diverse forme de bubr pe tot corpul: pe picior jos la gamba arata ca o iritație, pe brat arata ca o eczema, iar la deget sunt bubițe cu lichid în ele ( am pus un bandaj ca sa nu ma scarpin și când l am dat jos crusta care se formase s a rupt și acum arata mai rau) mi am dat cu diverse creme și prin unele locuri mi au mai trecut. Singurul simptom pe care îl am este mâncărimea. Mi e frică să nu fie o boala de piele și ce mi se pare ciudat este ca nu sunt la fel bubitele peste tot.Cum am spus și mai sus unele seama cu o eczema, altele cu o urticarie, altele ca o iritație. Îmi cer scuze pentru eventualele greșeli de scriere sau exprimare și v as ruga sa mi răspundeți cat mai repede pentru ca sunt destul de îngrijorata. Mulțumesc mult !
1 comentarii
0
28-08-2017, ora 09:05
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Un diagnostic nu poate fi stabilit fara un examen clinic si eventual analize de laborator, mai ales ca leziunile au debutat in urma cu 3-4 luni. Mergeti la un medic dermatolog.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
Medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: