Dilema

11-03-2011
clauandra190
Nu este medic/terapeut
clauandra190
Nici nu stiu cum sa incep, nu ma pricep sa exprim aceste lucruri in termeni medicali dar.mie frica sa nu raman singura, nu am un grup de prieteni cu care sa imi petrec constant timpul si doar persoana cu care sunt in momentul de fata si cu care imi petrec timpul, problema este ca ne certam foarte des, iar mie mie frica de despartirea pentru a nu ramane singura, dar si certurile imi provoaca pierderea poftei de mancare, ideea de somnolenta pentru a uita, dureri stomacale, dureri de cap..va rog si un sfat daca imi dati si tot ma ajuta, ar trebui sa iau antidepresive, pentru ca incep sa debitez prosti legate de sinucidere, ma sperii eu insami pe mine
1 comentarii
0
11-03-2011, ora 19:55
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ar trebui sa consulti un psihilog, e cert ca ai anxietate. Te va indruma si vor fi toate mai simplu de facut. Nu lua "tratamente" din auzite, iti pot face mai rau. Si nu amana, ai nevoie de o indrumare clara, nu sfaturi babesti...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul