Din ce cauza ma strang hainele?

06-11-2006
crixti
Nu este medic/terapeut
crixti
Buna ziua! Sunt un baiat de 24 de ani si de vreo 2 ani incoace hainele imi devin din ce in ce mai insuportabile. Cel putin in zona abdomenului... Mi-as dori tare mult sa-mi raspundeti la aceasta intrebare: De ce ma strang hainele in zona abdomenului si in zona gatului? De ce ma simt mult mai comod cand sunt dezbracat? Are cumva legatura cu glanda tiroida? Sau are legatura cu colecistul? Sau este cu totul altceva?
Va rog tare mult, in caz de se poate, sa-mi dati un raspuns la aceasta intrebare...
Va multumesc!
5 comentarii
0
09-11-2006, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
Simptomele pe care le prezinti se pot trata foarte bine prin tratament homeopat.In medicina alopata nu cunosc nici o boala cu o astfel de simptomatologie.In sshimb in homeopatie aceste simptome sint caracteristice unui anumit remediu.cauta un medic homeopat care in urma unei consultatii specifice iti va recomanda tratamentul adecvat
0
08-02-2007, ora 00:00
Dr.Craciun Anca
Identitate neconfirmată
Dr.Craciun Anca
dar greutatea cum este? barbatii, din cauza testosteronului au tendinta sa depuna tesut adipos la nivelul abdomenului si cefei in cazul cresterii in greutate. asadar solutiile sunt 2: revenirea la greutatea la care hainele erau bune, sau cumperi haine numar mai mare. cauzele cresterii in greutate sunt multiple, dar interventia prompta poate sa rezolve rapid situatia.
0
08-02-2007, ora 00:00
crixti
Nu este medic/terapeut
crixti
Greutatea mea este de aproximativ 57 kg si am 24 de ani. Aceasta greutate se mentine de vreo 8 ani...
0
09-02-2007, ora 00:00
Dr.Craciun Anca
Identitate neconfirmată
Dr.Craciun Anca
in cazul acesta iti recomand sa incepi sa cauti cauza. mergi la medicul de familie pentru un examen complet, poate iti recomanda eventual si analize de laborator si ecografie. daca pe langa haine te mai stang si pantofii, sau simti ca shepcile mai vechi te strang, ar putea fi o afectiune endocrinologica. cel mai corect este sa mergi la medicul de familie.
0
19-03-2007, ora 00:00
c.d
Nu este medic/terapeut
c.d
nu stiu daca e raspunsul corect, dar eu te sfatuiesc sa mergi la endocrinolog chiar daca doctorul de familie va considera ca nu e necesar. si inca ceva: intereseaza-te care e cel mai bun doctor din orasul tau
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Semne că ai putea avea probleme cu tiroida
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Analize pentru tiroidă – indicații, explicații și diagnostic de laborator
  • Insuficiența tiroidiană
  • Viața pacienților cu afecțiuni tiroidiene este afectată chiar și după stabilirea unui tratament
  •