din nou sindrom menstrual accentuat si meteosensibilitate

11-03-2012
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
as vrea sa pun unui medic o intrebare.
Am avut ciclu menstrual acum 34 de zile, nu imi vine din care cauza mi-e foarte, foarte rau, ma sim tca otravita.
Pe deasupra se mai schimba si vremea si mi-e rau si de asta.
Sunt in tratament cu zyprexa de 10 mg de 11 ani si cu xanax de 0, 25 mg doua pe zi.
Maine merg la psihiatrie dar nu imi fac prea mari iluzii pnetru ca mie mi-e frica de schimbarea tratamentului, am mai facut-o si mi-a fost rau.
Scapasem de sindromul acesta premenstrual accentuat, dar a revenit in forta!
Ce as putea sa fac?
Endocrinologul mi-a zis acum 3 ani ca daca am 11 mentre pe an, e ok, eu am.
Astept pareri, multumesc anticipat!
3 comentarii
0
12-03-2012, ora 12:18
danapopescuradu
Nu este medic/terapeut
danapopescuradu
am sarcoidoza pulmonara si mediastinala, am urmat tratament cu medrol 4omg descrescator paana am ajuns la 4 mg.tratamentul a durat un an si jumatate.am incetat tratamentul cu medrol si au inceput dureri articulare si musculare groaznice.am reintrodus medrol 4mg si plaquenil 200mg
timp de trei luni.de 2saptamani am scos medrolul si au inceput iar durerile.plaquenil iau in continuare.ce imi recomandati pt dureri
?
0
13-03-2012, ora 21:12
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Aristia incearca cu niste fiole de laptisor de matca de la Institutul Apicol, atat pt dereglari hormonale cat si pt astenia de primavara !
De asemenea poti incerca niste pastile din plante numite Suport Premenstrual - cretisoara, roinita, traista ciobanului.. !
Sper sa-ti fie de ajutor !
0
14-03-2012, ora 17:26
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
Multumesc mult, deja ma simt mult mai bine, cu mici exceptii de la astenia de primavara
dar imi iau pastilele si depasesc!
Doamne ajuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul