din starea asta de bine, dupa ce tine putin timp, cobor asa din ea

13-06-2014
alex51
Nu este medic/terapeut
alex51
Mi se intampla ceva ciudat, cateodata ma simt foarte bine, si simt ca as putea face orice, si apoi din starea asta de bine, dupa ce tine putin timp, cobor asa din ea, fara sa imi fie rau in vreun fel, e normal asa ceva? sa nu fiu tot timpul in aceasta stare de bine e normal? sau ar trebui sa fiu tot timpul asa. Nu inteleg ce e cu aceasta coborare a mea de acolo si ma intristeaza, sau daca se poate sta tot timpul la un maxim de bine cum simt in acele momente care le descriam.
6 comentarii
0
14-06-2014, ora 09:28
Andreeea17
Nu este medic/terapeut
Andreeea17
Ceea ce ti se intampla tie se numeste viata.Asa e viata, nu poti fii mereu sus, entuziasmat, fericit, optimist.Momentele astea dureaza putin, daca ar dura mai mult nu ar fi ok.Stai linistit, viata e plictisitore si nasoala pt toata lumea:D
0
16-06-2014, ora 12:28
alex51
Nu este medic/terapeut
alex51
multumesc de raspuns
0
17-06-2014, ora 17:21
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Whtr, tu parca iti cauti bube, nu ai de ce sa iti faci griji?!
0
18-06-2014, ora 14:28
Psiho-healing, Bucuresti
Identitate neconfirmată
Psiho-healing, Bucuresti
Buna ziua,
whtr, starile oamenilor pot fluctua in decursul unei zile. acestea schimbari pot fi determinate de multi factori interni sau externi: alimentatie, anumite substante, medicatie, conditii meteorologice, stres, activitate hormonala etc. In cazul dvs. daca modificarea starilor nu va perturba activitatea sociala, profesionala sau viata intima, nu este cazul sa va ingrijorati. Toate bune!
0
18-06-2014, ora 16:28
Andreeea17
Nu este medic/terapeut
Andreeea17
Cata, nu e bine daca isi cauta bube ;)))))Asa am facut eu (la propriu) pana am ajuns sa am bube!:))
0
18-06-2014, ora 18:50
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
Depinde cat de bine e binele si cat de rau e raul :) Dar, asa cum s-a spus, daca doar te preocupa starea si nu are vreo consecinta asupra profesiei/scolii sau relatiilor e ok.
Poti sa te "descarci" de acel preaplin printr-o forma de manifestare artistica (dans, pictura, modelaj etc.). Cu "preagolul" la fel - ajuta. Chiar daca nu ai talent, e suficient sa iti placa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul