Dinte scos gresit

25-09-2015
Ancu1982
Nu este medic/terapeut
Ancu1982
Buna seara.
La fiul meu de 6 ani jumate i s-a miscat un incisiv primar de jos, in spatele căruia a început sa-i crească dintele permanent. Am mers cu el la stomatolog sa-l scoată, dar din greşeala i-a scos incisivul secundar(daca bine zic), care nu se mişca, si care a avut ditamai rădăcina.
Acum eu vreau sa stiu cât de mare problema e asta? I se vor deregla dinţii din aceasta cauza?
Multumesc anticipat!
3 comentarii
0
25-09-2015, ora 23:46
Dr. Tabarcea Ion
Stomatologie
Dr. Tabarcea Ion
buna seara.in mod normal nu va pati nimic deosebit, numai sa stati sa il urmariti si in caz ca sesizati ceva deosebit sa va adresati de urgenta unui medic dentist/ortodont. multa sanatate
0
26-09-2015, ora 00:03
Ancu1982
Nu este medic/terapeut
Ancu1982
Va multumesc pentru răspunsul prompt. Dar la ce anume ar trebui sa fiu atenta?
0
19-08-2016, ora 12:27
dr. Reza Sadighian
Identitate neconfirmată
dr. Reza Sadighian
Buna seara,
In mod normal, nu se va intampla nimic grav, avand in vedere ca este un dinte de lapte.
Puteti insa monitoriza eruptia dintelui permanent, si pentru orice modificare de pozitie a acestuia apelati la un medic ortodont.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •