dinti de vampir

01-08-2008
12345
Nu este medic/terapeut
12345
buna ziua
as dori si eu sa stiu ce pot face sa scap de acesti dinti de vampir care ma complexeaza f tare.am 22 de ani si am purtat si aparat si nu s-a schimbat nimic
exista o solutie, extractie si apoi implant sau ceva care sa acopere spatiile mici ce raman? vreau sa fac neaparat ceva in legatura cu asta.
un sfat de la un stomatolog sau de la o persoana cu aceeasi problema este ffffff binevenit
eu am o dantura sanatoasa...nu am carii nu am alte probleme.

va rog mult un raspuns
4 comentarii
0
02-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
cu siguranta daca mergi la un stomatolog va sti ce trebuie facut.in nici un caz nu iti va face o extractie a dintilor!!exista posibiltatea sa iti puna o coronita la dinti, adica dintii cu pricina ti-i micsoareaza cu freza apoi ii imbraca cu un alt dinte fabricat, se numeste coaroana, totul se face sub anestezie si nu o sa te doara deloc!!dar mergi la un stomatolog ca poate exista si alte metode, dar in nici un caz nu iti va scoate vreun dinte!!stiu din proprie experienta.aveam o problema cu un dinte, ma durea f tare si m-am dus la stomatolog sa mi-l scoata si sa imi puna altul ;)) mi-a zis ca nu imi scoate dintele meu nici daca ii dau semnatura!!asa ca mi-a facut o coroana si acum ma simt f bine!!succes
0
03-08-2008, ora 00:00
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
treb aparat ortodontic fix...poate completat si de extractii, dar nu a caninilor...presupun ca de ei este vorba
0
04-08-2008, ora 00:00
12345
Nu este medic/terapeut
12345
va multumesc mult de raspuns
caninini sunt situati sus pe gingie mult mai sus decat ceilalti dinti si extractia lor ar lasa cate un spatiu mic intre dinti. eu ma intrebam daca se poate face o punte ceva ca sa acopere spatiul acela..cam 5mm.
de asemenea ma intreb si de cost...cam cat ar costa o astfel de operatie?
0
04-08-2008, ora 00:00
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
nu te-as sfatui nici pe tine, nici pe altcineva, sa isi extraga cei mai importanti dinti (caninii). Se rezolva ortodontic(aparat).Daca doresti, poti veni la un consult, e gratuit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cariile dentare
  • Eroziunea dinților
  • Urgentele dentare - primul ajutor
  • Periuța de dinți manuală
  • Albirea dinților acasă
  • Obiceiuri care afectează dantura
  • Dinții antimicrobieni printați 3D
  •