dintii se ingalbenesc, inegresc, se subtiaza de la baza in jos

12-09-2011
ryanya
Nu este medic/terapeut
ryanya
De mai bine de 2, 3 ani am observat ca dintii mei se ingalbenesc, inegresc, se subtiaza de sus in jos, la doi din fata a ajuns la jumatate sensibilitatea, isi schimba culoarea si de la sucuri colorate, fructe inchise la culoarea. Cred ca nu m-am spalat suficient pe dinti, dupa fiecare masa, si alimentele depuse mi-au afectat DINTII, am cei 2 in fata, partea de sus mai tare, si inca vre-o patru care continua sa se distruga putin cate putin. Ce solutii am in stadiul asta, nu vreau sa-i pierd... Va multumesc
1 comentarii
0
14-09-2011, ora 11:05
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
primul pas este sa mergeti la dentist pentru o igienizare profesionala (detartraj si periaj profesional). dupa indepartarea tuturor coloratiilor datorate alimentelor, se poate evalua starea exacta a dintilor dvs. vi se va explica ce problema are fiecare dinte in parte si cum pot fi rezolvate aceste probleme. sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul