Disconfort la respiratie.

15-07-2012
Denis23
Nu este medic/terapeut
Denis23
Buna ziua!am 17 ani nu fumez deloc, de baut foarte putin si de vre.o 1 sapt simt un usor disconfort la repiratie, mai ales seara.Simt de parca nu imi ajunge aerul, de parca nu mi se umpe plamanii cu aer la capacitate maxima si este foarte deranjant si ingrijorator.In februarie am facut analize plamani+inima si au iesit foarte bune.Oare sa fie din cauza stresului?St usor stresat in asteptare unei motociclete pe care mio doresc mlt.
2 comentarii
0
16-07-2012, ora 10:27
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
buna ziua,
DE CE ai facut acele controale in februarie?
sa inteleg ca IAR ai avut ceva probleme?
-detaliaza..sa-ti poata raspunde un medic concret...

asta-i STRES..asteptarea UNEI motociclete?
astea-s emotii..lasa-le la o parte si..fiind si cald,
mananca putin si des
si
bea multa apa...
cand simti ASA... bea apa
cele bune,
0
16-07-2012, ora 11:45
Denis23
Nu este medic/terapeut
Denis23
deci in iarna aceea rea am impins de unu singur o masina pe o panta si a m inceput sa respir repede si mi.a fst raw, adik obosisem asa de tare incat nu am mai stat pe picioare repiratie rapida fortata, m.am speriat si am fst la analize pt k eu am un fizic bun si rezistenta buna la efort, am facut analize plamani+inima si au iesit bune mi s.a spus k a fst o neadaptaree a fizicului la mediu in conditie de efort, apoi prin iunie am fost internat in spital cu toxiinfectie de la ciuperci nu foarte grava...a 2 zi deja ma simteam k nou, am stat 18 ore la perfuzii, mi s.a facut penicilina si nu mai stiu ce...iar akm a aparut acest disconfort, intepaturi de inima cateodata...si stit cum e cand astepti ceva cu sufletu la gura mai ales ca sunt foarte pasionat de motociclete.akm nuj.mentionez ca mama este asmatica!multumuesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.