Discopatie cervicala sau altceva?

11-08-2016
Iuditha
Nu este medic/terapeut
Iuditha
Buna! Am 31 de ani, sunt casatorita si am 3 copii, iar de 2 luni sanatatea mea se tot agraveaza. Am pus vina pe oboseala accentuata si stres, fiind cadru didactic, dar a trecut 1 luna si jumatate de cand sunt in vacanta, iar simptomele nu s-au ameliorat deloc ci sunt mai profunde. De cum ma trezesc, ma simt f obosita, ametita, simt ca ceva/cineva parca ma strange de gat, simt o greutate mare pe umeri, capul mi-e greu sa-l sustin uneori, il simt infundat, la fel si urechile, nu ma pot concentra, ma mut de pe un pat pe altul si abia sunt in stare sa-mi ingrijesc copiii. Privirea mi se incetoseaza, mai ales la departare, uneori abia am putere sa umblu si mi-e frica sa nu cad pe drum, prin urmare stau mai mult pe acasa. Daca ma intind si stau pe spate, simptomele se reduc. Am crezut ca e ceva de la tiroida, dar analizele mi-au iesit perfecte. Tensiunea, la fel, e foarte buna. Medicul mi-a dat trimitere la neurologie, presupunand ca am discopatie cervicala, mai ales ca deseori ma doare in zona cefei. Saptamana urmatoare am programare. Ce boala credeti ca as avea? Mentionez ca de felul meu sunt foarte emotiva si foarte fricoasa, iar atunci cand trebuie sa vorbesc cu necunoscuti sau in public, fac un adevarat atac de panica. Totusi, repet, acum sunt in vacanta, doar pe acasa, cu copiii, deci fara vreun stres deosebit, decat cel dat de ingrijirea unor copii mici. Rog un cadru medical daca poate, sa raspunda intrebarii mele, pentru ca sunt ingrijorata ca in curand va incepe scoala si in starea in care sunt, n-as fi capabila sa predau.Multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.