Discopatie Lombara si cervicala, nevralgie intercostala

09-05-2011
FlaviaCosta
Nu este medic/terapeut
FlaviaCosta
Buna ziua,

in urma mai multor consulturi si analize am fost diagnosticata de Discopatie Lombara si cervicala, cu Pareza SPE dreapta care persista de 5 luni. Mii s-au prescris diverse medicamente Celebrex, Neuromultivit si Mydocalm. Aceleasi simtome, ba mai mult s-au agravat simtomele: durere de cap in zona creierului mic, maini amortite, ameteli si transpiratii.
Mii s-a spus de neurochirurg ca nu necasita operatie, iar de catre un neurolog in urma unui ENG ca sunt mici probleme doar.
Va rog frumos sa-mi spuneti cauza, si de ce imi simt tot asa piciorul de 5 luni, chiar daca am urmat diferite tratamente. Ce m-ar ajuta? Si daca as putea sa paralizez? Sunt o mamica disperata si as avea nevoie de ajutorul dvs.

Va multumesc frumos!
1 comentarii
0
22-05-2011, ora 07:20
Liberta
Nu este medic/terapeut
Liberta
Buna dimineata, dle doctor!

De doua zile am piciorul drept amortit a inceput cu laba piciorului (ultimele 3 degete), apoi a continuat sa amorteasca in sus, spre genunchi. Este o senzatie continua, nu dispare deloc! Amorteala este insotita de dureri de coloana in zona lombara - ca si cum mi-ar taia maduva, dureri ascutite - nu stiu sa descriu mai bine...Penru a scapa de durere apelez la diclofenac supozitor - 1/zi dar piciorul ramane amortit. Stiu ca trebuie sa ajun la medic, eventual la dvs., dar pana atunci, imi puteti da o idee despre problema cu care ma confrunt? Am 1, 67 cm si 67 kg.

Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.