Diskinezie biliara, balonare, oboseala, dureri de cap

06-10-2012
Issa21
Nu este medic/terapeut
Issa21
Acum o saptamana am fost la doctor pt ca ma simteam mereu obosita, balonata si aveam niste dureri ingrozitoare de cap.Am fost diagnosticata cu diskinezie bliliara, si doctorita mi-a zis ca am o digestie proasta.aceasta fiind si cauza durerilor de cap si oboselii accentuate.Mi-a dat un tratament de o luna cu motilium, rowachol, zymogen si persen(pt ca de ma enervez si ma stresez foarte repede).A trecut o saptamana de cand am luat tratamentul, insa nu am observat o imbunatatire a starii mele de sanatate, in sensul ca in fiecare dimineata ma trezesc balonata, cu dureri de cap(nu la fel de intense ca la inceput ce-i drept), durerile de cap persista toata ziua, doar spre seara(8-9) ma simt putin mai bine, iar ziua ma simt foarte obosita si fara pofta de viata. Am facut si analizele de sange care mi-au iesit bune, si analiza pt helicobacter (pt ca in urma cu 2 luni am fost diagnosticata cu gastrita acuta) insa nu am bacteria...Am facut si radiografie, dar la fel doctorita nu a gasit nimic in neregula...Nu stiu ce sa mai fac...Din cauza durerilor de cap, a balonarii si a oboselii (plus ca mereu nu am chef de nimic) nu pot sa ma concentrez la scoala deloc, imi vine mereu sa pun capul pe banca si sa ma odihnesc...Pur si simplu m-am saturat de starea asta...cateodata am impresia ca nu imi va mai trece niciodata.
1 comentarii
0
06-10-2012, ora 20:21
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
1...se zice din popor "leacul nu-i cu sacul"..POATE sunt prea multe, deodata, acele medicamente primite ca tratament..
2. citeste si TU despre contraindicatiile lor, in prospectele primite la acele medicamente;
3. CUM vrei sa crezi ca, DOAR dupa o saptamana o sa-ti treaca...toate.?...putina rabdare;
4. daca bila ti-e lenesa i-a si tu: colebil, bilichol..etc.poate-ti revii..NU sunt antibiotice.
numai bine,

propunere:
imediat cum te scoli, bea un pahar cu apa
inainte de culcare..la fel
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar balonările?
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • 5 metode de a învinge oboseala
  • Durerea de cap după somn
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  •