disperata! Sunt prea grasa?

19-03-2009
alyntatha
Nu este medic/terapeut
alyntatha
Am 16 ani si oscilez intre 45-47 de kg sunt prea grasa???
8 comentarii
0
19-03-2009, ora 22:19
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
ce inaltime ai ?
0
19-03-2009, ora 22:37
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Exagerezi!Cum sa crezi ca esti prea grasa la kilogramele astea??
0
20-03-2009, ora 10:28
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Scumpa mea, este o greutate buna, daca nu chiar mica!
Faptul de a te crede grasa la o asemenea greutate nu este deloc normal!
daca te preocupa asa mult acest lucru vorbeste cu un psiholog, nu trebuie sa ai o viziune denaturata asupra realitatii, este periculos.
Vezi ca anorexicele se cred grase cand de fapt sunt foarte slabe, eu nu zic ca ai avea anorexie, te pun insa in garda sa nu capeti. Uita-te pe net la aceasta afectiune si daca ti se pare ca ai avea ceva simptome, mergi iute la medic.
sanatate!
0
20-03-2009, ora 15:31
alyntatha
Nu este medic/terapeut
alyntatha
inaltimea o am d 1.60
0
20-03-2009, ora 17:52
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
nu esti grasa atat am eu si 1.60.si am 50 kg si sunt f bn asa..bine proportionata. deci stai linistita..nu te agita nu te uita inm gura nimanui daca'ti zice vai ce grasa sau te'ai ingrasat.. esti super gagica :D nu te forta sa slabesti esti perfecta.
0
01-04-2009, ora 12:54
clau70
Nu este medic/terapeut
clau70
interesanta greutate ai la 16 ani, 1, 60 ! Cum ai constatat ca ai putea fi prea grasa? Ma interesaza cu cine te compari, draga alyntatha. Daca ai rasfoi " DIETA MINTII " aparuta la editura" SAPNAA ART ", ai vedea ca motivele pentru care TU crezi ca ai putea avea probleme cu greutatea ti se trag de la vreo "prietena" invidioasa pe tine. Pentru mine, la varsta si inaltimea ta mi se pare ca esti super ok!
0
03-07-2009, ora 20:04
girl10
Nu este medic/terapeut
girl10
depinde ce inaltime ai de te consideri grasa...eu zc k e bn asa...
0
02-08-2009, ora 18:11
Dr. Laura Ene
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice
Dr. Laura Ene
Din punct de vedere medical, calculand indicele de masa corporala in functie de greutatea ta medie (46kg) si inaltime, reiese ca te incadrezi la categoria subponderali - ceea ce exclude din start presupunerea ta ca ai fi "grasa"! Nici pe departe asa ceva, ci dimpotriva! Cateva kilograme in plus chiar nu ti-ar strica, dar neaparat in combinatie cu sport/ efort fizic prin care sa-ti modelezi corpul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Bărbieritul la adolescenți - când să începi să te bărbierești și sfaturi utile
  • De ce nu-mi iese barba? De când e normal să ai barbă?
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •