Distrofia musculara facio-scapulo-humerala | Forumul Medical ROmedic

Distrofia musculara facio-scapulo-humerala

16-03-2008
ariana_danut
Nu este medic/terapeut
ariana_danut
Am 38 ani si sufar de Distrofia musculara facio-scapulo-humerala, doresc sa fac un copil, sotul este sanatos si nu sufera de nici-o boala genetica sau ereditara. Ne dorim un copil si ce sanse avem ca el sa fie sanatos ? va multumim anticipat
4 comentarii
0
27-03-2008, ora 00:00
sandric56
Nu este medic/terapeut
sandric56
NU ARE NICI-O LEGATURA DISTROFIA FACIO-SCAPULO-HUMERALA CU SARCINA.DAR PUTETI SA MERGETI LA SALA DE KINETOTERAPIE SI SA DEZVOLTATI MUSCULATURA ATROFIATANU TREBUIE SA STATI ASA.
0
10-09-2009, ora 21:18
sine
Nu este medic/terapeut
sine
am 29ani si sufar de distrofie musculara facio-scapulohumeral, la fata n-am nimic, la umeri se cunoaste, forta in maini am, in picioare de 3ani numai asa tare, adica mi-e cam frica sa merg singura, mai ales daca se uita cineva la mine ma pierd, intrebarea mea este, operatia cu celule stem n-ar ajuta la aceasta boala?pana la varsta de 26ani, dupa ce am terminat facultatea n-am avut probleme cu mersul, aveam dar nu asa grave ca acum, ma descurcam greu la scari dar eram multumita de cum sunt, acum mi-e greu ca numai ies cum o faceam inainte dar inca merg, cand bine, cand rau, depinde de vreme, mi-am pierdut increderea in mine si poate de aceea mi-a greu sa-mi revin
0
15-02-2011, ora 14:59
cutoi sebastian
Nu este medic/terapeut
cutoi sebastian
Am ace-las diagnostic, fi tare nu te izola pe mine nu ma doare cum se uita totii pe strada am fost in strinatate acolo nu te baga nime in privirile ciudate cu bune cu rele trebuie sa-ti traiesti viata cum ni-a dato Dumnezeu, fa ceti place
0
15-02-2011, ora 19:24
sine
Nu este medic/terapeut
sine
lasa-mi o adresa de email sa vb, vreau sa te intreb cate ceva despre cum esti, cum a a evoluat boala la tine si in ce tara ai fost?ai facut tratament?sau ce tratament urmezi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: