doar prin sport slabesti repede

25-07-2009
raluk.green
Nu este medic/terapeut
raluk.green
am 21 de ani si comparativ cu greutatea pe care o aveam acum 2 ani am pana in 10kg in plus as dori sa slabesc dar fara pastile doar cu ajutorul sportului si o dieta personala
5 comentarii
0
27-07-2009, ora 15:02
mirka000
Nu este medic/terapeut
mirka000
TINE POSTURILE DE PESTE AN SI FA SI SPORT SI AI SA VEZI CUM O SA SLABESTI
0
02-08-2009, ora 21:20
Dr. Laura Ene
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice
Dr. Laura Ene
Sportul/ exercitiul fizic regulat efectuat te va ajuta intr-cu siguranta sa-ti modelezi corpul si sa rezolvi in timp zonele cu "probleme", iar combinarea acestuia cu o dieta echilibrata, adaptata nevoilor si preferintelor tale culinare, gandita pe termen lung, cu modificarea si ajustarea obiceiurilor alimentare care te-au facut sa castigi in 2 ani aproape 10 kg - este solutia pe care o cauti la problema pe care ai adus-o in discutie. Succes la "slabit inteligent"!
0
28-10-2010, ora 19:37
Nicolca
Nu este medic/terapeut
Nicolca
Buna seara, tuturor
Azi am ajuns cu rabdarea la capatul puterilor. Am 30 de ani, 100 de kg si de 10 ani fac sport si tin dieta pentru a slabi. De 2 luni am si antrenor personal tot in dorinta de a eficientiza eforturile, insa rezultatul se pastreaza pe 0 kg in minus. Nu mai stiu ce sa fac. Cei de la sala se minuneaza de efortul pe care il depun, antrenamentele sunt epuizante, dieta imi este constanta si ma tin de respecatarea ei cu strictele... de ce nu apar rezultatele si in cazul meu??? Va rog, daca a trecut cineva prin experienta asta, ori daca este un domn/doamna doctor, sfatuiti-ma si ajutati-ma daca aveti cum. Mii de multumiri.
0
05-11-2010, ora 22:00
cuba
Nu este medic/terapeut
cuba
si eu am avut acum ceva vreme un an intreg de sport ZILNIC la sala - 30 min banda sau bicicleta, apoi o ora de aerobic, urmat de sauna umeda - si nimic!!!
m-am lamurit ca numai din (ne)mincare poti slabi, sportul doar te ajuta sa nu-ti "curga pieile" de la dieta...

acum fac o ora de sport pe zi si 2 zile de inot pe saptamina, dar in acelasi timp incerc sa maninc sub 1000 de calorii zilnic
rezultate sint, dar nu spectaculoase, am slabit 3 - 4 kg din 15 septembrie pina acum... e bine, nu ma pling, dar este epuizant in unele zile!
asa sintem noi, unele - dam jos putin, dar cu efort extraordinar de mult - nu avem noroc ca altele...

pt. nicolca: incearca sa mai schimbi dieta, sa nu devina ceva constant, ca se obisnuieste organismul si nu mai raspunde
0
23-02-2011, ora 13:36
simona-mih
Nu este medic/terapeut
simona-mih
nu exista nimic mai eficient pt slabit decat alimentatia sanatoasa combinata cu sport.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.