Doctorii nu stiu ce fel de anemie este. Va rog ajutati-ma | Forumul Medical ROmedic

Doctorii nu stiu ce fel de anemie este. Va rog ajutati-ma

24-11-2011
ivanovsanda
Nu este medic/terapeut
ivanovsanda
I-am facut analizele copilului si a reiesit: hemoglobina 14.48, ( limita este 14.10) hematocrit 43.18, ( limita este 42 ) MPV 7.04 ( limita minima este 7.40) PDW 9.5, ( limita minima 11) sideremie 40 iar limita minima este 65, iar la electroforeza hemoglobina A - 92.3 % ( limita este 95) si F 5.1 % (limita este2). medicul de familie si inca un medic pediatru nu au stiut sa puna diagnostic ce fel de anemie este si au spus ca este de competenta unui hematolog. Problema este ca nu avem un hematolog pediatru in oras si nu stiu la cine sa apelez in Bucuresti. Am nevoie sa aflu cat mai repede ce fel de anemie este si ce tratament trebuie aplicat. Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Analize pentru anemie
  • Când suspectezi că ai anemie? Cum se manifestă anemia?
  • Riscul de anemie este mai crescut la persoanele vârstnice care folosesc aspirină
  • Abordări nutriÈ›ionale în tratarea anemiei falciforme (anemia cu celule seceră, drepanocitoza sau siclemia)
  •