doresc sfaturi in legatura cu cancerul la vezica urinara

16-11-2007
tisa
Nu este medic/terapeut
tisa
Salut.Eu sunt noua pe aici si am tare nevoie de ajutorul celor de pe site de orice natura.Tatal meu in varsta de 54 ani a fost operat in luna iulie de tumora vezicala iar la biopsie rezultatul a fost:carcinom nediferentiat(G4).A facut recent o ecografie care i-a iesit buna...vezica normala ca rezultat.A inceput de curand si un tratament naturist cu bitter, iar starea lui generala pare sa fie una buna mai putin partea in care urineaza des mai spre seara din ora in ora uneori si mai des si doarme din motivul asta cate o ora abia dupa ora 2 noaptea dar per total apuca sa adoarma 3, 4, ore pe noapte adunat.Mai are si o alta pb a carei cauza nu o stim si anume faptul ca uneori in urina ii ies chegulete mici de sange cam de 2, 3 ori pe zi si sange in urina.Dar de cand ia tratamentul naturist s-au mai ameliorat din manifestari, s-au redus un pic si sangerarile.Daca este un medic binevoitor pe acest site sa imi raspunda si mie referitor la ce tratament ar trebui sa ii dau ca sa ii opreasca sangerarile si urinarea des (de citit am tot citit diferite tratamente unele cu ceai essiac, alt tratament este al d-nului ing.Fanica-Voinea Ene sau cel cu interfitron).Daca exista cineva ce ia vreunul din tratamentele enumerate si care are efecte bune va rog tare mult sa imi spuna.Astept raspuns.
2 comentarii
0
07-05-2014, ora 17:25
Dragomir Ramona
Nu este medic/terapeut
Dragomir Ramona
CUM SE SIMTE TATAL TAU?cum este evolutia?
0
07-05-2014, ora 19:07
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
ati fost la un consult oncologic ? ce zice examenul de dupa operatie, biopsia si analiza histopatologica ? are un CT sau RMN de pelvis facut mai recent ?

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: