Menstruatie peste sarcina?

31-03-2016
Liviu999
Nu este medic/terapeut
Liviu999
Am facut sex cu prietena mea pe data de 19.02 si ciclul menstrual i a venit pe 09.03. Acum in aceasta perioada trebuie sa ii vina iar ciclul menstrual, dar nu mai are nici o simptoma dureri de brută etc. Iar ea își pune problema unei întârzieri si a unei sarcini, este posibil așa ceva ? Având in vedere la ca la aproape 30 de zile dupa actul sexual i a venit ciclul menstrual normal, nu in cantităti mici "pete"
7 comentarii
0
31-03-2016, ora 15:28
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Depinde de perioada ciclului menstrual (de cate zile este). Are de obicei intarzieri sau este un ciclul neregulat? Pentru siguranta poate face un test de sarcina
0
31-03-2016, ora 15:39
Liviu999
Nu este medic/terapeut
Liviu999
Nu este normal sa nu ne punem problema unei sarcini deoarece a avut ciclu menstrual ?
0
31-03-2016, ora 15:43
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Din pacate nu. Se intalnesc situatii in care exista o sarcina chiar daca a existat si un ciclu menstrual. Aceste situatii sunt des asociate cu CM neregulat, de aceea am intrebat daca partenera are un CM neregulat.
Va recomand contacte sexuale protejate pentru a nu va expune unor situatii complicate.
0
31-03-2016, ora 15:45
Liviu999
Nu este medic/terapeut
Liviu999
Am avut contact sexual protejat, daca va mai aduceti aminte ati raspuns la o intrebare de a mea cu "inelul " prezervativului...
0
31-03-2016, ora 15:46
Liviu999
Nu este medic/terapeut
Liviu999
Si nu a avut cm neregulate
0
31-03-2016, ora 19:58
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
In aceste conditii nu prea exista risc de sarcina. Spre linistea voastra insa puteti utiliza un test de sarcina.
1
29-04-2017, ora 08:35
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună dimineața!
Pentru mai multă siguranță mergeți și la medic.Pentru că medicul poate depista și alte probleme. Întârzierea poate fi și din alte motive.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  •