dorinta sexuala hipoactiva

15-02-2011
pande
Nu este medic/terapeut
pande
Buna ziua.Am 23 de ani si de doi ani de zile sunt intr-o relatie cu un baiat de 33 de ani Ne-am cunoscut de ziua mea si dupa 3 zile ne-am mutat impreuna.Pot sa spun despre el ca este un baiat foarte bun, atent, nu ma jignit niciodata, nu ne-am certat niciodata dar problema noastra este ca nu prea avem relatii sexuale.Suntem de doi ani impreuna dar eu pot sa numar pe degete ce cate ori am facut sex.Problema asta o avem de la inceput, nu m-am simtit niciodata bine cu el, nu ma atrage, nu simt dorinta.Mie mi-ar place ca el sa preieie initiativa, sa ma doreasca sa-mi spuna ce fantezii sexuale are, sa incercam diferite pozitii etc.Dar el nu este asa, mai tot timpul este obosit, nu se simte atras de mine, este mai pudic, mai inhibat pt el sexul este ca o tema, repede si apoi la culcare pentru ca trebuie sa se trezeasca de dimineata.Tot timpul eu deschid subiectul acesta, comunicam, i-am spus tot ce ma deranjeaza si cum as vrea sa fie relatia noastra, sa ne acordam mai mult timp dar el ma aproba si atata tot, nu vad nici o schimbare.Eu sunt putin mai timida, el ma considera o fata frumoasa si cuminte, o fata de casa si probabil de aia nu este atras de mine.Urata nu ma consider, sunt inalta am 60 de kg, tot timpul imi spune si el ca sunt frumoasa.Timp de noua luni de zile nu sa intamplat nimic intre noi pana nu am mai rezistat si i-am spus.I-am spus ca la varsta lui altfel ar trebui sa se comporte, sa fie mai deschis, fara inhibitii chiar daca si eu am, eu cred ca eu am din cauza lui, daca el ar fi mai deschis si eu as fi.Isi doreste copii, si eu imi doresc, stiu ca un tata mai bun pentru copii mei nu as gasi.Nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac.La despartire nu vreau sa ma gandesc pentru ca stiu ca un barbat mai bun ca el nu as gasi, care sa ma respecte asa cum o face el dar vreau sa ma simt si eu femeie, sa simt atractie, sa simt placere.Eu nu stiu ce ii place, unde ii place sa il sarut, nu am incercat pozitii noi, nici alte locuri inafara de pat.De inselat stiu sigur ca nu ma insala pt ca nu este genul ala de barbat nici probleme cu erectia nu are.Eu cred ca el ma considera prea cuminte si de aceia se comporta asa.Daca ma puteti ajuta cu un sfat va multumesc frumos.Mentionez ca la psiholog am fost dar fara rezultat.
4 comentarii
0
15-02-2011, ora 22:42
zanebune
Nu este medic/terapeut
zanebune
Mergi cu el la un medic homeopat. Un medic homeopat este un fel de psiholog care trateaza problemele psihice si de orice fel ( dar nu prin discutii caci acelea nu pot schinba omul) si cu niste granule minunate si puternice care vindeca sufletul si ii intareste slabiciunile facandul sa isi vindece fricile, inhibitiile, slabiciunile. Fie de natura fitzica, sexuala sau psihica. Insa trebuie sa gasesti un medic homeopat adevarat care face homeopatie clasica. Oboseala cronica de care sufera multi este un lucru prin care il poti convinge sa mearga la homeopat si in plus este si cauza la lipsa de chef de sex. Rar o sa intalnesti un om obosit cu chef de sex !
0
16-02-2011, ora 00:21
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Dorinta sexuala nu este aceeasi la toti barbatii. Asta nu inseamna ca nu va iubeste. Nu are nici cea mai mica lagatura. La barbati, dragostea si sexul sunt doua chestii MULT mai disociate decat la femei. Sfatul dat de "zanebune", de a merge la un consult homeopatic, este un lucru foarte bun. De multe ori da rezultate spectaculare.

Pe de alta parte, in toti cei de pe Marte zace un tigru, doar ca al dv este un tigru fara chef. Treziti-l ! Pentru inceput, renuntati la pantaloni. Purtati fuste. Investiti un pic in lenjeria intima, conteaza mai mult decat credeti. Volanasele, dantelurile, snururile, portjartierele si ciorapii fara bazon si altele asemenea care te fac sa banuiesti si sa doresti sa vezi mai bine au rolul lor, binecunoscut de profesionistele sexului. Cand este ziua lui ? Un bilet de weekend prelungit, pe care sa-l petreceti in doi, este medicament curat. Nu uitati de cocktail-ul de seara. Aveti pijamale ? Aruncati-le si treceti la camasi de noapte. Cu cat mai vaporoase, cu atat mai bine. Aveti un motiv in plus sa-i spuneti cat de frig va este si sa sperati ca nu va propune un plovar. Cereti un pic de protectie, abia asteapta sa v-o ofere !
0
16-02-2011, ora 09:35
pande
Nu este medic/terapeut
pande
Va multumesc frumos pentru sfaturi si pentru incurajare.Am sa caut un medic homeopat si o sa fac o programare.Imi doresc din tot sufletul sa scape de inhibitii si sa fie si el ca si alti barbatii, sa ma doreacsa, sa aiba apetit sexual.Am sa mai incerc si cu lenjerii sexi, chiar daca mai mi-am pus dar parca am fost invizibila pentru el.Este adevarat ca lucreaza foarte mult, 14-16 ore pe zi si se trezeste foarte de dimineata, am cumparat un apartament si rata pe luna este foarte mare, am incercat sa-l inteleg dar cateodata ma apuca depresia si ma enervez pentru ca sunt si eu femeie si am nevoie de un barbat, am nevoie sa ma simt iubita, sa simt si eu placere.De inselat nu as putea sa fac asta, nici lui nici oricarui alt barbat,
0
16-02-2011, ora 23:10
pande
Nu este medic/terapeut
pande
I-am aratat si prietenului meu forumul acesta si ce am scris despre problema noastra, dar nu a spus nimic.L-am intrebat daca vrea sa mergem la un medic homeopat si mia raspuns ca nu stie si a plecat la dus.Chiar m-am saturat de situatia asta, tot sa incerc sa salvez ceva din relatia asta si el sa nu faca nimic.Daca puteti sa ma sfatuiti, va rog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici