droguri legale timp de 4 luni de zile nu zilnic dar frecvent

17-12-2010
Veto
Nu este medic/terapeut
Veto
Am consumat droguri legale timp de 4 luni de zile nu zilnic dar frecvent. Am inceput usor, usor sa nu am aer asa ca un oftat cand consumam eram ok nu aveam acest oftat, am decis sa ma las de ele si aceste crize s-au intetit, pana intr-o zi cand nu am reusit sa mai respir avand astm am dat 6 pufuri de symbicort pentru ca m-am speriat am ajuns la spital la plamani acolo mi-au zis ca respir bine spirometria a iesit ca la un sportiv dar bineinteles ca eu trasem cele 6 pufuri (am astm si cu un an jumate in urma am mai avut o criza de genu si in acea perioada consumam tot etnobotanice, dar a doua zi dupa symbicort un puff mi-am revenit am facut o pauza de tigari nestiind ce inseamna astmul am revenit la vechile obiceiuri si am mai avut rar ofuri la care dadeam cate un puff ma culcam si eram ok. Am facut o pauza de 5 luni in tot acest timp mai aveam ofuri cand ma enervam la efort sa zicem imi luam pufuu si a doua zi eram ok ca nou ) ok dupa cele 5 luni de pauza a venit vara asta cu cele 4 luni de consum am consumat cam toate tipurile astea de "nenorociri" le-am redus cand le reduceam nu ma simteam ok sa zicem ca dadusem in dependenta analizand in trecut am ajuns la concluzia asta pentru ca atunci ziceam ca o fac asa din distractie...
La final am tras prafuri de vreo 5 ori magic poweder se cheama, dupa aceste prafuri au inceput sa se inteteasca crizele.am renuntat la toate 2 saptamani si am inceput sa respir din ce in ce mai greu am facut un experiment dupa aceste 2 saptamani si am fumat iar o tigara de aia si in ziua aia am dormit bine a doua zi ok si a treia zi a urmat episodu cu pufurile si lipsa de aer si am ajuns la plamani de la plamani m-a trimis la endocrinologie ca cica de la asta mi se trage mi a dat acolo (persen si calciu) mi a iesit putin marit TSH cu 3 unitati mai mare am luat persen a doua zi am fost ok slabit dar ok usor usor mi-am revenit o saptamana exact.
La finalul acestei saptamani m-am trezit foarte foarte odihnit dupa exact o saptamana si ce am zis fiind o fire care mai alearga si face sport ocazional, mi-am zis hai sa alerg si sa elimin toxinele am fost am alergat cam 1 km am venit acasa am facut o baie si seara a urmat a doua repriza de criza de atunci nu pot sa dorm am cosmaruri inima batea razna viata mea a luat-o razna simt ca nu pot sa umplu plamani calumea imi iau symbycortu regulat, uneori respir complet uneori nu noaptea dorm cu calmante ma foiesc pe o parte pe alta casc in somn visez urat bate inima neregulat ziua la efort am impresia ca mor, simt ca nu ma oxigenez calumea..
La inima a iesit totul perfect, la plamani mi s-a spus ca e psihic sa mi continui symbicortu dar sa incerc sa fac diferenta dintre panica si nevoia reala de symbicort, la endocrine mi-a spus pana la urma ca nu am nimic sa-mi traiesc viata, la organe am facut doar ecograf in care mi-a iesit un nisip neimportant cica in rinichiul stang, fierea cica cam maricica dar tot asa neimportant, electroforeza buna buna, homoleucograma buna,
Am omis ca inainte de toate astea simteam o durere mare in dreapta jos in spate inainte cu o luna si aveam un gust amar in gura. ok de cand nu am mai consumat nici tigari nici alcol nici droguri este exact o luna si 2 saptamani iar de cand am avut ultima criza o luna.
Ma rog la Dumnzeu sa trec peste acum urmez un tratament cu lexotan si seroxat si in fiecare seara ma rog sa prind o noua zi caci nu stiu ce am unde sa ma duc si ce sa mai fac. Dumnzeu sa ma ierte pentru ce am facut si nu va bateti joc de corpul vostru viata e unic.
Astept niste sfaturi va rog din suflet din experientele dumneavoastra domnilor doctori va urez sanatate sarbatori fericite si sa traiti demn oricum tot acolo ne indreptam cu totii mai devreme sau mai tarziu.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Inhalatorul inteligent pentru astmatici
  • Consumul de paracetamol în timpul sarcinii crește riscul copilului de a dezvolta astm
  • Un dispozitiv care ar putea preîntâmpina atacurile de astm
  • De ce consuma tinerii droguri?
  • Suplimentele de Omega-3 în timpul sarcinii ar putea reduce riscul de astm la copii
  • Copiii care suferă de astm sunt predispuși la obezitate
  • Deficitul matern de vitamina E și riscul de astm la copil
  • Vaccinul pentru tratarea dependenței de heroină
  • Consumul de droguri şi dependenţa
  •